پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئيس سازمان حج و زيارت:

انتقال پیکرهای زائران جان باخته منا به کشور سرعت می گیرد

انتقال پیکرهای زائران جان باخته منا به کشور سرعت می گیرد
رئیس سازمان حج و زیارت از تسریع روند بازگشت پیکرهای جان باختگان فاجعه منا با همکاری دولت عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس سعید اوحدی در گفتگو با خبر 14 سیما با اشاره به مشکلات پیچیده شناسایی و انتقال پیکرهای زائران جان باخته به کشور گفت: تا دیروز صدور مجوز برای انتقال اجساد روند اداری پیچیده یک روزه ای داشت که با تفاهم انجام شده با سعودی ها تصمیماتی در این باره اتخاذ شد تا مدارک انتقال منحصراً به

پاسپورت و نامه پلیس عربستان محدود و از سایر مراحل چشم پوشی شود که این امر در تسریع انتقال پیکرها موثر خواهد بود.
اختصاص سردخانه جده به پیکرهای زائران جان باخته ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در توافقی که با وزارت کشورعربستان داشتیم، قرار شد ظرفیت سردخانه جده صرفا به پیکر زائران ایرانی تعلق گیرد تا کارشناسی سرعت یابد.

اوحدی افزود: پیکر یکصد زائر ایرانی به سرد خانه جده منتقل شده و پیکر پنجاه زائر دیگر هم در سرد خانه مکه قرار دارد که امیدواریم تا ساعات پایانی امروز، کار شناسایی پیکرهای این زائران به اتمام برسد و به محض شناسایی آنها آخرین اخبار را به اطلاع مردم عزیز می رسانیم.

او تصریح کرد: فقط دوازده نفر از زخمی ها در بیمارستان های عربستان بستری هستند که حال هفت تن از آنها مساعد است و با هماهنگی وزارت بهداشت عربستان به زودی برای انتقال این دوازده نفر اقدام می کنیم.

اوحدی گفت: تا کنون شانزده هزار و صد نفر از زائران ما در قالب صد و هفت کاروان با چهل و شش پرواز به میهن بازگشته اند و حدود شانزده هزار نفر دیگر در مدینه مستقر هستند که فردا از دو فرودگاه مدینه و جده به کشور باز می گردند.

آغاز کار تأیید هویت قربانیان فاجعه منا

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: پس از انتقال نخستین سری از اجساد قربانیان حادثه منا، کار تأیید هویت قربانیان این حادثه در مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی تهران (کهریزک) آغاز شد.

شجاعی افزود: با وجود اعلام هویت متوفیان حادثه منا، کار تأیید هویت قربانیان این حادثه از طرف تیم های تخصصی تعیین هویت ناجا و متخصصان پزشکی قانونی در حال انجام است.

او گفت: پس از تأئید هویت، اجساد برای انجام مراحل قانونی، در اسرع وقت تحویل نماینده استانداری ها می‌شود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.