پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

25 مهر آخرین گروه حجاج به ایران می‌آید / آخرین وضعیت مفقودین فاجعه منا

25 مهر آخرین گروه حجاج به ایران می‌آید / آخرین وضعیت مفقودین فاجعه منا
معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیکر مرحوم حسینی خبرنگار شبکه خبر در بین 87 پیکر انتقال یافته به کشور وجود دارد گفت: متأسفانه هنوز پیکر رکن‌آبادی دیپلمات پیشین کشورمان در لبنان، شناسایی و پیدا نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی که هم اکنون در عربستان سعودی به سر می‌برد درباره آخرین وضعیت شناسایی و انتقال پیکر جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا اظهار کرد: همان طور که قبلاً هم رئیس سازمان حج و زیارت خبر داده بود، بامداد امروز (سه‌شنبه) پیکر 87 نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا از فرودگاه جده به کشور انتقال یافت.


این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اضافه کرد: همچنان وضعیت 65 نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا مشخص نیست و در حال انجام عملیات شناسایی پیکر این عزیزان هستیم.

محمدی در پاسخ به این سئوال که هویت اجسادی که بامداد امروز به کشور انتقال یافتند مشخص است یا خیر؟ افزود: اسامی این پیکرها مشخص است و به خانواده‌هایشان اعلام شده است.

به گفته معاون سازمان حج و زیارت در بین پیکرهای اخیر انتقال یافته به کشور، پیکر خبرنگار شبکه خبر نیز وجود دارد اما هنوز پیکر مرحوم رکن‌آبادی شناسایی نشده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حجاج ایرانی به کشور نیز گفت: هم اکنون حدود 10 هزار زائر ایرانی در عربستان سعودی حضور دارند و 25 مهر آخرین پرواز بازگشت حجاج ایرانی به کشورمان انجام می‌شود. 

بر اساس این گزارش، در حج امسال 64 هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف شدند که متأسفانه 464 نفر از حجاج کشورمان در فاجعه منا، جان خود را از دست دادند.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.