پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همزمان با آغاز ماه صفر؛

فعاليت‌هاي خدماتي پاكبانان ايراني در كربلا آغاز شد

فعاليت‌هاي خدماتي پاكبانان ايراني در كربلا آغاز شد
فعاليت هاي خدماتي شهرداري تهران در كربلا با فرا رسيدن ماه صفر و در پيش بودن ايام اربعين حسيني در كربلاي معلا آغاز شد و حدود 600 پاكبان براي نظافت و رفت و روب اين شهر مقدس مشغول به كار هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلی، بيش از ششصد نفر از پاكبانان شهرداري تهران در مرحله اول از روز چهارشنبه بيستم آبان و در آستانه فرا رسيدن اربعين حسيني براي نظافت و رفت و روب كربلا وارد اين شهر مقدس شده اند و مشغول به ارائه خدمات هستند و در مرحله دوم نيز به گفته معاون خدمات شهري شهرداري تهران حدود دو هزار نفر اعزام خواهند شد.

افزون بر نظافت و رفت و روب سطح شهر به ويژه خيابان هاي اصلي شهر كربلا و اطراف حرم مطهر امام حسين عليه السلام و حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس عليه السلام، رنگ آميزي جدول هاي خيابان ها نيز در دستور كار شهرداري تهران قرار گرفته است كه به صورت آزمايشي جدول خيابان مسلم بن عقيل عليه السلام و نيز پارك منزه الحسين الكبير رنگ آميزي شده اند.

مجتبي عبدالله پيش از اين با بيان اينكه طراحي و احداث فضاي سبز در چندين نقطه از شهر كربلا به انجام رسيده است، اظهار داشت: طراحي، زيباسازي و فضاي سبز خيابان ميثم تمار نيز به اتمام رسيده است كه در صورت اعلام آمادگي مديريت شهري كربلا، قابل اجرا خواهد بود.

يكي از افرادي كه خود در يكي از بخش هاي شهرداري تهران مسئوليت دارد به خبرنگار ما گفت كه اين تعداد از كارگر از بيستم آبان وارد كربلا شده اند و تا سي ام آبان به فعاليت مشغول هستند و سري دوم كارگران از سي ام آبان وارد كربلا مي شوند و تا پنج روز پس از اربعين فعاليت خواهند داشت.

وي افزود: تمام فعاليت هايي كه براي نظافت شهر تهران از سوي كارگران انجام مي شود، همچون جمع آوري زباله، لايروبي، شست و شوي جدول ها با واتر جت قبل از رنگ آميزي در شهر مقدس كربلا انجام مي شود.

اين فرد مطلع كه خود با لباس كارگري مشغول نظافت يكي از خيابان هاي منتهي به حرم مطهر اباعبدالله الحسين عليه السلام بود، گفت: اينجا افرادي براي خدمت گزاري به زائران امام حسين عليه السلام حضور دارند كه خود از مسئولان و مديران شهرداري هاي مناطق مختلف تهران هستند.

وي با بيان اينكه نيت كارگران حاضر در كربلاي معلي رضاي خدا و امام حسين عليه السلام و تمام خدماتي كه براي زيبايي شهر ارائه مي دهند رايگان انجام مي شود، تصريح كرد: برخي از اين عزيزان با صرف نظر از حقوق و مزاياي كاري، براي خدمت به زائران، خود را به اين قافله رسانده اند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.