پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

زائران اربعین بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبورکنند

زائران اربعین بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبورکنند
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: زائران اربعین حسینی باید بدانند بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبور کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از مهر، سعید اوحدی ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران بر لزوم تهیه ویزا برای گذر از مرزهای کشور به سوی کربلا تاکید کرد و افزود: توصیه جدی ما به زائرین این است اگر تا این لحظه ویزای خود را دریافت نکردند حتما نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند.


وی خاطر بیان کرد: زائران مشتاق زیارت اباعبدالله(ع) باید بدانند بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبور کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت به کمک های ایران به عراق برای میزبانی از زائران حسینی شرکت کننده در مانور اربعین اشاره و اظهار کرد: تلاش شده که به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید به کشور عراق با توجه به فتنه هایی که مجموعه بعثی و تکفیری داعش در این کشور به راه انداختند هزینه اضافه تحمیل شود، عمل کنیم.

وی تصریح کرد: ظرف دو سال گذشته سعی کردیم در داخل کشور هماهنگی ایجاد کرده و همانطور که گیت های گذرنامه را در مرز داخل کشور پنج برابر کردیم در داخل عراق هم این امر انجام شده و با کمک سازمان حج و زیارت، همانند گیت های گذرنامه ما در داخل، گیت های گذر در عراق نیز به وجود آمده است.

اوحدی بیان کرد: در مرز چذابه بیش از ۴۰ گیت گذرنامه و در مرز شلمچه نیز ۴۰ گیت گذرنامه ایجاد شده و این در حالی است که سال گذشته تنها پنج گیت گذرنامه وجود داشت و همین گلوگاه جدی عبور زائرین قلمداد می شد که امیدواریم امسال با این تدابیر اتخاذ شده شاهد تکرار اتفاقات گذشته نباشیم.

وی با بیان اینکه در مرزهای ایران خدمات پذایرایی، اسکان و امکانات بهداشتی و دارویی مناسب برای زائران فراهم شده است، به مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: با توجه به زیرساخت های مرز شلمچه و امکاناتی که فراهم شده، مسیر بسیار روانی است.

رئیس سازمان حج و زیارت به برشماری تمهیدات اتخاذ شده در مرز شلمچه پرداخت و عنوان کرد: امکان حمل و نقل ریلی در شلمچه راه اندازی شده و این امکان برای زائران فراهم شده است که از خرمشهر تا مرز با استفاده از امکانات راه آهن تردد کنند.

اوحدی از وجود بیش از ۱۲۰ موکب، توسعه زیرساخت های مرزی، گیت های گذرنامه، ایجاد امکانات اقامتی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و راهیان نور به عنوان سایر مزایای مرز شلمچه یاد کرد و افزود: با همت استانداری خوزستان و سازمان حج و زیارت برای فراهم سازی زیرساخت ها و همچنین اقدامات سازمان راهداری کشور، حماسه بزرگ در شرف رخ دادن است.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی نیز کارهای خوبی به انجام رسیده که با توجه به بازدیدی که از آبادان تا مرز شلمچه داشتیم؛ شاهد فعالیت های بسیار ارزشمند، انسجام و همدلی بودیم که در پشت این همه ظرفیت ایجاد شده بود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به حضور پرشور زوار در مرزهای جنوبی کشور، از وجود سطح عالی معنویت و عشق به امام حسین(ع) و زیارت اربعین موجود در مرزها شلمچه و چذابه تاکید کرد و ادامه داد: همه مردم شهرهای خرمشهر، آبادان، استان خوزستان و همه عشایر عرب خوزستان همه چیز را در طبق اخلاق گذاشتند و در مرز شلمچه تقدیم کردند.

اوحدی به ارائه توصیه  هایی به زائران پرداخت و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و سردی هوا و پیاده روی حداقل چهار روزه زائران، توصیه می شود زائران یک کوله پشتی، یک پتوی سبک، وسایل شخصی و داروهای خاص به همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: امیدواریم همچون سال گذشته که حماسه باشکوه زائرین اربعین امام حسین(ع) به ثبت رسید، امسال نیز این حماسه بزرگ و حامل پیام های بسیار ارزشمند برای دنیا باشد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.