پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مشاركت بيش از 100 كشور در مراسم اربعين

مشاركت بيش از 100 كشور در مراسم اربعين
منابع عراقي از مشاركت بيش از 100 كشور عربي و غير عربي در مراسم زيارت اربعين و راهپيمايي اربعين حسيني خبر دادند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، الفرات گزارش داد بيش از 100 كشور عربي و غير عربي در زيارت اربعين شركت خواهند كرد.

يك منبع مسئول در بخش موكب هاي حسيني اعلام كرد مشاركت اين تعداد كشور تنها به مسئله انجام زيارت محدود نبوده بلكه شامل ارائه انواع خدمات و مشاركت در موكب هاي عزاداري هم مي شود.

بر اساس اين گزارش بيش از 100 موكب عربي و غير عربي از مناطق مختلف جهان در كربلاي معلي حضور مي يابند كه از جمله مي توان به موكب هايي از ايران، پاكستان، هند، افغانستان، سوئد، كانادا، آمريكا، بلژيك، انگليس و كشورهاي عربي و غير عربي اشاره كرد.

اين منبع به مهمترين آمادگي ها براي استقبال از اين موكب ها همچون فراهم شدن اماكن اقامت و توزيع آن در خيابان هاي نزديك به حرم اشاره و اعلام كرد افزايش روزافزون تعداد موكب ها و زائران مستلزم آماده كردن اماكن جديد و توزيع آن به صورتي است كه مانع بروز ازدحام يا موانع و برخورد شود.

بررسي مسائل بهداشتي مراسم اربعين در ديدار هيئت ايراني با وزير بهداشت عراق

وزير بهداشت عراق در ديدار با هيئتي از جمهوري اسلامي ايران درباره تامين خدمات بهداشتي طي زيارت اربعين بحث و تبادل نظر كرد.

الفرات نوشت عديله حمود وزير بهداشت و محيط زيست عراق در حاشيه پنجمين كنفرانس همكاري اسلامي در سطح وزيران بهداشت در تركيه با هيئت ايراني ديدار كرد كه طي آن درباره خدمات بهداشتي اي كه طي راهپيمايي و مراسم زيارت اربعين ارائه مي شود بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس گزارش الفرات، در ديدار وزير بهداشت عراق و هيئت ايراني، طرفين درباره راه هاي فراهم شدن فضاهاي بهداشتي سالم و ارائه خدمات بهداشتي و پزشكي لازم به جمعيت ميليوني زائران طي زيارت اربعين و مسائل ديگر گفتگو كردند.

در راهپيمايي و مراسم اربعين حسيني ميليون زائر از داخل و خارج عراق شركت مي كنند كه مستلزم تلاش هاي فوق العاده براي فراهم كردن خدمات بهداشتي و ديگر خدمات است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.