پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پيكر مرحوم ركن‌آبادي بر دوش مردم تهران تشييع شد

پيكر مرحوم ركن‌آبادي بر دوش مردم تهران تشييع شد

نمازگزاران تهراني پس از اقامه نمازجمعه تهران در مصلاي امام خميني(ره) پيكر مرحوم غضنفر ركن آبادي ديپلمات پيشين كشورمان را تشييع كردند. در اين مراسم معاون كنسولي وزارت خارجه، معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه، معاون آسيا و اقيانوسيه، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، سخنگوي وزارت خارجه و خانواده‌ ركن‌آبادي در حضور داشتند.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، نمازگزاران تهراني پس از اقامه نمازجمعه تهران در مصلاي امام خميني(ره) پيكر مرحوم غضنفر ركن آبادي ديپلمات پيشين كشورمان را تشييع كردند.

مراسم استقبال از پيكر مرحوم غضنفر ركن‌آبادي سفير سابق ايران در بيروت كه در حادثه منا جان باخت، صبح امروز با حضور حسن قشقاوي معاون كنسولي وزارت خارجه، حسين اميرعبداللهيان معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه، ابراهيم رحيم‌پور معاون آسيا و اقيانوسيه، حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، جابرانصاري سخنگوي وزارت خارجه و خانواده‌ ركن‌آبادي در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد.

پدر مرحوم ركن‌آبادي: فرزندم من را سربلند كرد

محمد ركن‌آبادي پدر مرحوم غضنفر ركن‌آبادي سفير سابق ايران در بيروت صبح امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران و در مراسم استقبال از پيكر اين ديپلمات در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: اذا جاء نصرالله و الفتح.

وي ركن‌آبادي را يك ديپلمات بسيجي ممتاز برشمرد و گفت: آنچه را رهبر معظم انقلاب مي‌خواست در وجود وي انباشته بود و فرزندم براي خدا كار مي‌كرد و فرزند انقلاب بود. در لبنان نيز سيد حسن‌ نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان به او بسيجي ممتاز لقب داد و شير بيشه ايران خواند.

براساس اين گزارش، برادر مرحوم ركن‌آبادي نيز بر پيگيري مطالبات حقوقي قربانيان حادثه منا تأكيد كرد و گفت: انجمني تحت عنوان مكه و منا تشكيل و بخش حقوقي آن تاسيس شده و همه امور حقوقي را در اين زمينه پيگيري مي‌‌كند.

وي عنوان كرد: تا اين لحظه اظهارنظري نداريم و 48 ساعت براي علت دقيق فوت، زمان لازم است.

مرحوم ركن آبادي سفير سابق ايران در لبنان و از ديپلماتهاي بسيجي وزارت خارجه بود كه در حادثه دلخراش منا در حج امسال درگذشت.

سرنوشت اين ديپلمات شناخته شده كشورمات تا مدتها نامعلوم بود و سرانجام پيكر وي شب گذشته و پس از شناسايي او توسط اعضاي خانواده، به تهران بازگشت و قرار است تا در امامزاده 5 تن تهران به خاك سپرده شود.

محمدجواد ظريف وزير خارجه به دليل اينكه در سفر بود در اين مراسم شركت نكرد.

ركن‌آبادي كه در حادثه منا درگذشت در مقبره الشهداي مكه دفن شده بود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.