پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مراسم بزرگداشت هفته بسیج در سازمان حج و زیارت برگزار شد+ عکس

مراسم بزرگداشت هفته بسیج در سازمان حج و زیارت برگزار شد+ عکس

مراسم بزرگداشت هفته بسیج بعد از ظهر امروز - شنبه هفتم آذرماه - با حضور جمعی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و همکاران جانباز، آزاده و بسیجی در محل سالن آمفی تئاتر سازمان حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در این مراسم طی سخنانی به جایگاه بسیج و فلسفه تشکیل آن اشاره کرد و گفت: قدرت های استکباری در طول تاریخ تلاش می کردند که انقلاب های مردمی را با چالش مواجه کرده و با بن بست روبرو کنند و یأس و ناامیدی را در مردم ایجاد کنند.

وی افزود: دولت های مستکبر در طول سالها تلاش کردند حرکت ها و نهضت های مردمی را به سمتی هدایت کنند که عایدات این حرکت ها نصیب آنان شود و یا این انقلاب ها را به چالش بکشند و مردم را گرفتار کنند بگونه ای که ملت ها گریزان از هر تحولی در جامعه خود شوند و یا فضا را بگونه ای مدیریت کنند که از دل انقلاب ها دیکتاتور یا دیکتاتوری بیرون بیاید.

رئیس سازمان حج در سخنانش به تفکر عمیق معمار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را بگونه ای رهبری کردند که انقلاب بر تمام فضا های جامعه حاکم باشد و در همه ابعاد اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و مذهبی و ... شکل بگیرد  و در شرایط فعلی منطقه ، کشورهایی که عزم خودشان را جزم کرده اند تا در مقابل استکبار بایستند، سراغ راهکار انقلاب اسلامی رفتند و آن راهکار ساختار بسیج بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در سخنانش با اشاره به آیات قرآن و داستان حضرت نوح(ع) در قرآن گفت: حضرت نوح(ع) نیز در زمان خود در مسیر هدایت و در مقابله با مستکبری زمان خود از ظرفیت بسیج توده های مردمی استفاده کردند علی رغم اینکه در این خصوص بزرگان قبایل و برخی از سیاستمداران با ایشان مخالف بودند.

مهندس اوحدی در سخنانش به دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب در این دیدار موضوع نفوذ را مطرح کردند و دکترین استکبار در این خصوص را تبیین فرمودند.

اوحدی در سخنانش به فاجعه منا در حج امسال اشاره کرد و اظهار داشت: با موضع گیری مقتدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و لبیک فرزندان ایشان موضوع با جدیت پیگیری شد و اگر روحیه بسیجی نبود شناسایی این تعداد پیکر جان باختگان مظلوم منا و ارسال اجساد به ایران محقق نمی شد.

در ابتدای این مراسم سهراب فولادوند  فرمانده مركز بسيج بين الملل (امت واحده) سازمان حج و زيارت گزارشی از اقدامات بسیج سازمان حج و زیارت ارائه داد و فلسفه تشکیل بسیج بین الملل را توضیح داد.

در انتهای این مراسم با اهدای لوح یادبود از بسیجیان نمونه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج تقدیر شد.

خبر در حال تکمیل است .....

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.