پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سفیرعراق: راهپیمایی 25 میلیونی اربعین حسینی نمایش وحدت و همدلی ملت ایران و عراق بود

سفیرعراق: راهپیمایی 25 میلیونی اربعین حسینی نمایش وحدت و همدلی ملت ایران و عراق بود
سفیرعراق با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک پیروزی بزرگ بود گفت: راهپیمایی 25 میلیونی اربعین حسینی نمایش وحدت و همدلی دوملت ایران و عراق بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، راجح الموسوی با اشاره به اینکه عاشقان اهل بیت (ع) دراجتماع میلیونی و بزرگ اربعین حسینی شرکت کردند که هیچ سلاحی در دست نداشتند، افزود: اربعین سال جاری بیش از 25 میلیون زائر به زیارت اماکن مقدس در کشوری که با گروه های تروریستی درحال جنگ بود آمدند و بدون هیچگونه مشکلی این آیین بزرگ سیاسی و عبادی برگزار شد.

وی با بیان اینکه آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای رهبرانقلاب این امر را یک معجزه دانستند، اظهارکرد: طبق تصمیم دولت های عراق و ایران علاوه بر چهار کنسولگری در تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز یازده کنسولگری نیز افتتاح شد.

به گفته الموسوی، برای تسهیل صدور روادید از ساعت هشت صبح آغاز و تا دو بامداد و بعضا تا چهارصبح برای صدور ویزا زائران خدمات ارائه شد.

سفیرعراق در ایران گفت: ما نسبت به آسایش زائران ایرانی اهتمام داشتیم، طرفین ایرانی و عراقی بر این موضوع اصرار داشتند که ورود به عراق بدون ویزا انجام نشود و برای تحقق این امرهمکاری گسترده ای میان نهادها و موسسات طرفین صورت گرفت.

الموسوی خاطرنشان کرد: به رغم چالش های بسیار توانستیم مراسم اربعین را با موفقیت برگزار و من بر این باور هستم که 100 درصد در این زمینه موفق شدیم. طرف های ایرانی و عراقی قصد دارند این مناسبت را به یک مناسبت تاریخی تبدیل کنند.

به گفته وی، مراسم اربعین حاوی این پیام بزرگ برای تروریست ها بود که اهل تشیع در شرایط پیچیده کنونی منطقه و جهان صدها کیلومتر با پای پیاده و برای زیارت امام حسین (ع) آمدند و مرگ و ترور را در این شرایط به چالش کشیدند و در چنین شرایطی چه کسی جرأت می کند به امامان (ع) یا اماکن مقدس اهانت کند؟

وی افزود: این پیام پیامی دردناک برای تروریست ها بود و همچون موشکی به قلب آنها اصابت کرد، تروریست ها این پیام را دریافتند نمی توان بر کسی که مرگ را به چالش می کشد تا امام حسین(ع) را زیارت کند غلبه کرد، بنابراین همت و اراده عاشقان اهل بیت (ع) انگیزه و روحیه مقابله با داعشی ها را نیز در رزمندگان اسلام افزایش می دهد.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.