پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آزمون سراسري مداحان عتبات برگزار مي‌شود

آزمون سراسري مداحان عتبات برگزار مي‌شود
مدير جذب و سازماندهي معاونت امورفرهنگي بعثه‌ مقام‌معظم رهبري گفت: با توجه به اجراي موفقيت آميز طرح به‌سازي مداحان، بعثه‌ مقام معظم رهبري در نظر دارد به منظور بكار گيري داوطلبان مداحي از سراسر كشور جهت اعزام در معيت كاروان هاي عتبات عاليات، آزمون سراسري جذب مداحان را برگزار كند.

حجت‌الاسلام والمسلمين علي پروانه، مدير جذب و سازماندهي معاونت امورفرهنگي بعثه مقام‌معظم رهبري در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج گفت: با توجه به اجراي موفقيت آميز طرح به‌سازي مداحان، بعثه مقام معظم رهبري در نظر دارد به منظور بكار گيري داوطلبان مداحي از سراسر كشور جهت اعزام در معيت كاروان هاي عتبات عاليات، آزمون سراسري جذب مداحان را برگزار كند.

وي با بيان اينكه اين آزمون بر اساس نياز موجود و با توجه به اهداف اعلام شده طرح به اجرا در خواهد آمد، افزود: بهره گيري گسترده تر از وجود مداحان واجد شرايط مقتضي و تنوع بخشي به روند اعزام از طريق افزايش تعداد مداحان از اهداف برگزاري اين آزمون است.

شرايط عمومي داوطلبان :

وي گفت: اعتقاد و التزام عملي به اسلام و مذهب تشيع، تابعيت جمهوري اسلامي ايران، التزام عملي به نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ؛ ولايت فقيه، برخورداري از حسن شهرت و معاشرت ، نداشتن سوء پيشينه و سابقه محكوميت در محاكم قضايي جمهوري اسلامي ايران، برخورداري از توانايي جسمي و رواني و تاهل از شرايط عمومي داوطلبان اعلام شده است.

حجت‌الاسلام پروانه با بيان اينكه مداحاني كه درطرح بهسازي شركت كردند؛ ولي امتيازلازم راكسب نكرده اند مي توانند دراين آزمون شركت كنند، داشتن مدرك تحصيلي ديپلم يا قبولي پايه سوم حوزه، دارا بودن حداقل 30 سال و حداكثر 55 سال و ارائه گواهي پنج سال سابقه مداحي از كانون مداحان استان ، بسيج مداحان ، خانه مداحان را از شرايط اختصاصي داوطلبان برشمرد.

مراحل تكميل ثبت نام و نحوه برگزاري آزمون :

وي با بيان اين كه آزمون در اسفندماه سال جاري برگزارخواهد شد، افزود: حوزه‌هاي برگزاري آزمون بر اساس به حد نصاب رسيدن تعداد داوطلبان در هر محل تعيين خواهد شد و ثبت نام به صورت اينترنتي و از طريق سايت آزمون به آدرسazmoon.hajj.irانجام مي گيرد.

مدير جذب و سازماندهي معاونت امورفرهنگي بعثه مقام‌معظم رهبري ادامه داد: پس از ثبت نام اينترنتي ( ورود اطلاعات و اسكن مدارك خواسته شده در سايت آزمون ) در مرحله بعد لازم است تمامي داوطلبان اصل و كپي مدارك مذكور را در مراجعه حضوري به دفاتر نمايندگي بعثه محل سكونت خود تحويل دهند تا پس از تاييد و صحت سنجي مدارك ، مجوز شركت در آزمون براي آنها صادر شود.

وي اضافه كرد: هزينه شركت در آزمون مبلغ 15 هزار تومان بوده كه با استفاده از كارت هاي عضو شتاب و از طريق درگاه مديريت جذب و سازماندهي در سايت آزمون قابل پرداخت است.

مدارك مورد نياز :

اين مسئول فرهنگي در بعثه مقام معظم رهبري، اصل و كپي مدرك تحصيلي، اصل و كپي تمام صفحات شناسنامه ، اصل و كپي كارت ملي، 6 قطعه عكس 4*3 جديد ( مربوط به امسال) ، داراي زمينه روشن و اصل گواهي 5 سال سابقه مداحي از مراكز ذيربط را از مدارك مورد نياز براي ثبت نام در اين آزمون برشمرد.

مراحل سه گانه گزينش مداحان :

وي آزمون كتبي ، آزمون شفاهي ( مصاحبه ) ، ارائه لوح فشره از جلسه مداحي ( سي دي صوتي ، تصويري) را به عنوان مراحل سه گانه گزينش مداحان برشمرد.

منابع آزمون كتبي :

مدير جذب و سازماندهي معاونت امورفرهنگي بعثه مقام‌معظم رهبري، شرط قبولي در آزمون كتبي را منوط به كسب حداقل 60 درصد امتياز كل ( با احتساب نمره منفي ) عنوان كرد و افزود: تاريخ و اماكن، اعتقادات، احكام فقهي عمومي، اطلاعات عمومي و آداب مداحي منابع آزمون كتبي به شمار مي‌آيد.

مصاحبه :

حجت‌الاسلام پروانه گفت: از داوطلباني كه در آزمون كتبي نمره قبولي راكسب نكرده اند در دو علمي؛ شامل تاريخ واماكن، اعتقادات،احكام فقهي عمومي واطلاعات عمومي و مهارتي؛ شامل صحيح خواندن قرآن و ادعيه و توانايي لازم در مداحي و قرائت اشعار مصاحبه به عمل مي آيد.

گفتني است، نشاني و شماره تماس دفاتر نمايندگي هاي بعثه در مناطق بر روي سايت آزمونazmoon.hajj.irقرار داده شده است و پست الكترونيكيazmoon@hajj.ir آماده دريافت نظرات و پيشنهادات و سئوالات داوطلبان است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.