پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت :

تصمیم‌ گیری شرعی درباره حج تمتع، منوط به نظر ولی‌امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است

تصمیم‌ گیری شرعی درباره حج تمتع، منوط به نظر ولی‌امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هرگونه تصمیم‌گیری شرعی درباره حج تمتع منوط به نظر ولی‌امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در جمع خبرنگاران در حاشیه امضای تفاهم نامه سه‌جانبه سازمان حج و زیارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بانک ملت گفت: پس از شهادت شهید نمر اظهارنظرهای مختلفی درباره حج تمتع صورت گرفت.


وی با بیان اینکه درباره حج تمتع باید از دو منظر شرعی و مصالح ملی به این موضوع پرداخته شود، گفت: از منظر مصالح ملی این موضوع در شورای عالی حج و شورای عالی امنیت ملی بررسی خواهد شد که ریاست هر دو شورا به‌ عهده رئیس جمهور است، اما از منظر شرعی باید توجه داشت که هر تصمیمی منوط به نظر ولی‌ امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است و در اظهارنظرها باید از این محدوده خارج نشویم.

وی افزود: با این حال تاکنون برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت برای برگزاری حج تمتع بدون هرگونه تغییری در حال انجام است.

اوحدی در توضیح آخرین آمار از شهدای فاجعه منا و مفقودین این فاجعه گفت: از 461 قربانی فاجعه منا تا این لحظه فقط یک نفر شناسایی نشده است. 79 تن در قبرستان مکه دفن شده که 37 خانواده خواستار بازگشت پیکرها بوده‌اند. تا امروز بیش از 10 پیکر از مدفونین مکه به کشور بازگشته‌اند و پیگیری برای بازگشت 27 پیکر باقی‌مانده ادامه دارد.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: با توجه به شایعات مختلفی که درباره حج تمتع 95 گفته می‌شود، از متقاضیان این سفر می‌خواهیم برای کسب اطلاعات موثق فقط به سایت سازمان حج و زیارت مراجعه کنند.

اوحدی در ادامه خاطرنشان کرد: مذاکره با طرف سعودی از طریق دستگاه دیپلماسی انجام می‌شود و در این زمینه باید منتظر تدبیر دستگاه دیپلماسی کشور باشیم و هر تصمیمی که نظام بگیرد بر اساس همان عمل می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره استقبال عربستان از ادامه تردد زائران ایرانی به این کشور گفت: تا این لحظه موضع گیری رسمی از طرف وزارت حج عربستان نداشتیم.


رییس سازمان حج و زیارت درباره پرونده عمره نیز گفت: منتظر ابلاغ حکم خاطیان فرودگاه جده هستیم.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.