پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج : آخرین گروه از پیکرهای جان‌باختگان منا وارد کشور شد

رئیس سازمان حج : آخرین گروه از پیکرهای جان‌باختگان منا وارد کشور شد

رییس سازمان حج و زیارت از انتقال 16 پیکر زائران باقیمانده ایرانی، جان‌باخته در فاجعه منا، به کشور خبر داد و اعلام کرد: با انتقال این پیکرها که شب گذشته به کشور صورت گرفت، دیگر هیچ جسد باقی‌مانده‌ای از فاجعه منا در عربستان وجود ندارد.

سعید اوحدی با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و دیدار با مدیرعامل و خبرنگاران این خبرگزاری، گفت: از میان 461 زائر ایرانی جان‌باخته در فاجعه منا، حدود 79 پیکر زائر ایرانی را عربستان بدون هماهنگی ایران در مقبره‌الشهدای مکه دفن کرده بود که 37 خانواده خواهان بازگشت پیکرهای زائران‌شان بودند. طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با پروازی که آخرین دیپلمات‌های ایرانی در عربستان را به کشور بازمی‌گرداند، موفق شدیم 10 جسد را به کشور منتقل کنیم که با توجه به انتقال 11 پیکر این عزیزان که قبلا منتقل شده بودند، همچنان 16 پیکر در عربستان باقی ماند.

وی افزود: عربستان به‌رغم مقاومت عقیدتی که با نبش قبر دارد، در نهایت موافق با انتقال پیکرها شد؛ اما برخی مسائل موجب شد 16 پیکر زائران ایرانی در شرایطی در این کشور از پرواز جا بمانند که نگرانی هایی در این خصوص وجود داشت.

اوحدی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های سازمان حج و زیارت، سرانجام ساعت 20:30 روز چهارشنبه (23 دی ماه) پیکر 16 زائر ایرانی دیگر با هواپیمایی امارات به کشور منتقل شد و اکنون ایران هیچ پیکر دیگری به منظور انتقال در عربستان ندارد.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت، این اجساد به سردخانه کهریزک منتقل شده و عملیات انتقال آنها استان‌های متبوع‌شان در حال انجام است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.