پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد:

پایبندی به اسلام، رهبری حکیمانه و مردمی بودن؛ رمز صلابت و ماندگاری انقلاب اسلامی

پایبندی به اسلام، رهبری حکیمانه و مردمی بودن؛ رمز صلابت و ماندگاری انقلاب اسلامی

رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی ، وجود ایدئولوژی و تفکر نشأت گرفته از دین اسلام، رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردمی بودن انقلاب را ، رمز صلابت و ماندگاری انقلاب اسلامی برشمرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» چهارشنبه شب -14 بهمن ماه- در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع خانواده های همکاران بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شرکت های تابعه گفت: ایام دهه فجر یادآور حماسه بزرگی است که به دست مردم و با رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی به ثمر نشست و تحول بنیادی در فرهنگ مبارزه و سبک زندگی انسان ها در سراسر جهان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی اگر نهضت آزادی خواهانه و انقلابی در هرجای جهان به حرکت در می آمد ، از سوی مستکبران در نطفه خفه می شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی خواب را از چشمان استکبار و صهیونیست جهانی گرفت و صلابت را به جامعه مظلومین و مستضعفین دنیا بازگرداند همانگونه که امروز شاهد پیروزی آزادیخواهان در فلسطین و جبهه مقاومت به برکت انقلاب اسلامی هستیم.

رئیس سازمان حج بیان کرد: امروز اگر از ارزش های انقلاب اسلامی سخن به میان می آوریم می خواهیم از مدلسازی این ارزش ها در زندگی خود و آیندگان بهره مند شویم.

وی در ادامه سخنانش در سی و هفتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی ، رمز صلابت انقلاب اسلامی را در وجود ایدئولوژی و تفکر نشأت گرفته از دین اسلام، رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردمی بودن انقلاب برشمرد.

رئیس سازمان حج به پیروزی های امروز جمهوری اسلامی در صحنه های جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در شرایطی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم که به برکت خون شهدا و فداکاری های جانبازان و رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و صلابت و استواری مردم، دنیا در مقابل اقتدار جمهوری اسلامی سر تعظیم فرود آورده است.

رئیس سازمان حج در ادامه گفت: در سی و هفت سال گذشته شاهد تحریم های ظالمانه و جنایت های دشمنان علیه جمهوری اسلامی بوده ایم و امروز خوشحالیم در شرایطی از اقتدار و توانمندی قرار داریم که در روزهای گذشته شاهد حضور 150 هیئت اقتصادی از بیش از 50 کشور جهان برای مذاکره با جمهوری اسلامی بوده و همچنین در سفر رئیس جمهوری محترم به اروپا شاهد استقبال گرم و باشکوه از ایشان در ایتالیا و فرانسه بودیم.

وی در اینخصوص همچنین به دیدار «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین لحظات ورودش به تهران در سفر اخیرش به ایران و تقدیم بزرگترین قرآن خطی کشورش به رهبر انقلاب و همچنین سفر رئیس جمهور چین به ایران و ملاقات وی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد.

رئیس سازمان حج در سخنانی به پیروزی های ایران در مذاکره با 1+5 در میدان مذاکرات هسته ای اشاره داشت و ابراز خرسندی کرد: امروز در فناوری های نوین دارای رتبه هشتم یا نهم در دنیا هستیم در حالی که پیش از انقلاب دارای رتبه ای در جهان نبودیم . رتبه علمی ایران پیش از انقلاب 52 بود اما امروز در تولید علم موثر دارای رتبه پانزدهم هستیم.

رئیس سازمان حج در سخنانش از دستاوردهای ایران در حوزه صنعت هوا فضا و عرصه نظامی  نام برد و ابراز خرسندی کرد که امروز ایران قدرتمندترین کشور نظامی در منطقه است که این موفقیت با رهبری حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی و اتکا به ارزش های دینی و حمایت مخلصانه مردم رقم خورده است.

مهندس اوحدی در ادامه سخنانش گزارشی از اقدامات یکسال گذشته سازمان حج و تحولات صورت گرفته ارائه داد و از نقش عوامل درونی و بیرونی و محیطی در پیشبرد اهداف سازمان سخن به میان آورد و بیان کرد: سیاست ها و راهکارهای تعیین شده برای رسیدن به هدف و وحدت و انسجام در مجموعه و تشکیل کارگروه های تخصصی عوامل درونی برای پیشبرد اهداف سازمان است و در کنار آن عوامل محیطی است از بیرون به سازمان تحمیل می شود که موجب تشدید و تحریک و یا موجب خدشه دار شدن مسیر رسیدن به اهداف سازمانی می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این رابطه به ماجرای تلخ فرودگاه جده و رفتار غیر اخلاقی دو پلیس خاطی فرودگاه جده اشاره کرد و گفت: سال گذشته در چنین ایامی بر اساس تمام برنامه ریزی ها و آسیب شناسی هایی که صورت گرفته بود، عملیات عمره با قوت دنبال می شد اما متاسفانه پس از وقوع ماجرای فرودگاه جده، نهایتاً بر اساس مصوبه هیئت محترم دولت، از پایان فروردین ماه امسال شاهد تعلیق عملیات عمره هستیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم به وقوع حادثه تلخ جرثقیل در مسجدالحرام و فاجعه غمبار منا در روز عید قربان در حج سالجاری اشاره کرد و گفت: متأسفانه در فاجعه منا  461 زائر ایرانی در کنار بیش از 7 هزار زائر کشورهای مسلمان قربانی سوء مدیریت و بی تدبیری مسئولین حج کشور عربستان شدند.

اوحدی در سخنانش به حضور مسئولین سازمان حج در دستگاه های مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های مختلف، سازمان بازرسی کل کشور،دیوان محاسبات و ... برای گزارش پیگیری های فاجعه منا خبر داد و افزود: پس از موسم حج تا به امروز به 26 شهر سفر کرده و با خانواده شهدای فاجعه منا دیدار و در جریان مسائل آنان قرار گرفته ایم و امروز که در کنار شما هستیم 419 پیکر مطهر شهدای مظلوم منا به درخواست خانواده های محترمشان به میهن اسلامی انتقال داده شده و 42 پیکر شهدا نیز در مقبره الشهدای مکه مکرمه دفن شده است.

رئیس سازمان حج به موضع گیری مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در خصوص فاجعه منا اشاره کرد و گفت: بفرموده رهبری تنها صدای رسا در آن ایام در عربستان صدای جمهوری اسلامی بود و در موسم حج شاهد بودیم با تلاش های خالصانه همکارانم در سازمان حج و بعثه توفیق رسیدگی به آسیب دیدگان فاجعه منا رقم خورد.

مهندس اوحدی ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته امروز وضعیت همه 461 قربانی مظلوم فاجعه منا مشخص شده است این در حالی است که در مذاکره با دیگر کشورها از جمله کشور بنین که جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد و 100 تن از زائرانش در این فاجعه جان باختند ، بر اساس آنچه در دیدار با سفیر بنین در تهران توسط ایشان مطرح گردید ، تنها وضعیت 46 تن از قربانیان آن کشور مشخص شده و برای انتقال آنان هنوز اقدامی صورت نگرفته و وضعیت 54 زائر آنان اصلاً مشخص نیست در خصوص بسیاری از کشورها نیز وضعیت به همین گونه است.

رئیس سازمان به برنامه ریزی ها و تحولات پیش رو در سفرهای عتبات عالیات اشاره کرد و عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی بعثه و سازمان حج، بگونه ای برنامه ریزی می کنیم که اعزام های عتبات به بیش از یک میلیون نفر در سال 95 افزایش یابد و در سفرهای نوروزی عتبات نیز برای اعزام 105 گروه به عراق برنامه ریزی صورت گرفته است.

اوحدی به سفر اخیرش به عراق اشاره کرد و گفت: با هدایت نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و با سیاستگذاری های صورت گرفته، شاهد تحول جدی در پروژه های اجرایی عراق بودیم. در حال حاضر 5 پروژه اجرایی شامل ساخت چهار هتل در نجف و کربلا و یک آشپزخانه پخت صنعتی در نجف در حال اجرا است که در ماه های آینده شاهد بهره برداری از برخی از این طرح ها خواهیم بود.

رئیس سازمان حج در سخنانش به حماسه حضور بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی در مراسم پیاده روی اربعین امسال در کربلای معلی اشاره داشت و از تمامی همکاران سازمان حج و زیارت و کارگزاران زیارتی سراسر کشور که با اخلاص تمام، نقش ویژه ای در خلق این حماسه ماندگار داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

رئیس سازمان حج در این مراسم که با حضور خانواده همکاران سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و شرکت های تابعه سازمان حج انجام گرفت، خانواده های همکاران را بابت همراهی هایشان ، در ثواب خدمتگزاری به زائران بیت الله الحرام و اعتاب مقدس شریک دانست و از آنان تقدیر کرد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.