پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیرکل عتبات سازمان حج خبر داد؛

نتایج قرعه کشی عتبات امروز اعلام می شود/ اعزام ۱۲۰هزار زائر به عتبات در ایام نوروز

نتایج قرعه کشی عتبات امروز اعلام می شود/ اعزام ۱۲۰هزار زائر به عتبات در ایام نوروز

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از اعلام نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام اعزام‌های نوروزی عتبات خبر داد و گفت: از میان ۱۷۵ هزار پیش ثبت نام کننده اسامی ۱۲۰ هزار نفر انتخاب شده که نتایج این قرعه کشی ساعت 15 امروز(دوشنبه) در سامانه عتبات سازمان حج و زیارت(atabat.haj.ir) قابل مشاهده خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «محسن نظافتی» با بیان این مطلب افزود: در پیش ثبت نام های سفر نوروزی عتبات عالیات که از 20 تا 28 بهمن انجام گرفت، ۱۷۵ هزار نفر پیش ثبت نام کردند که با توجه به ظرفیت اعزامها امکان سفر تمامی آنها نبود به همین دلیل قرعه کشی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه نتایج قرعه کشی از میان ۱۷۵ هزار زائر ساعت 15 دوشنبه در سامانه atabat.haj.ir قابل مشاهده خواهد بود ، گفت: در اعزام های نوروزی ۱۲۰ هزار زائر به عتبات اعزام می شوند.

به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، اعزام زائران عتبات عالیات از 21 اسفند ماه آغاز و تا 15خرداد ماه به طول می انجامد و در این مرحله بسته سفر 3 روزه نخواهیم داشت و اعزامها در قالب بسته های ۵ ، ۶ و ۷ روزه انجام خواهد شد.

نظافتی اظهار داشت: زائرانی که در قرعه کشی انتخاب شده اند، می توانند بر اساس اولویت خود از روز چهارشنبه ثبت نام خود در کاروان ها را قطعی نمایند.

وی با اشاره به اینکه پیش ثبت نام معمولا زمانی انجام می شود که مناسبت خاصی وجود داشته و تعداد متقاضیان نیز زیاد باشد، تاکید کرد: برای مرحله بعدی اعزامها که از نیمه دوم خرداد ماه سال آینده خواهد بود ثبت نام زائران بدون پیش ثبت نام خواهد بود و زائران می توانند بصورت مستقیم در کاروانها و یا از طریق سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

وی همچنین در مورد افزایش هزینه اعزامهای نوروزی نیز گفت: افزایش هزینه ها مربوط به افزایش قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس، قطار و هواپیما) در کشور است و ما افزایش هزینه ای مازاد آن نخواهیم داشت که به محض مشخص شدن افزایش قیمت موارد فوق هزینه ما قطعی می شود.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص اضافه شدن زیارت عتبات به بسته سفر در دوره جدید گفت: بدیل اینکه میزان اعزام به سامرا محدود است زیارت سامرا در برنامه برخی از کاروان ها وجود دارد و زائران در صورت تمایل برای اعزام به سامرا می توانند در هنگام قطعی نمودن ثبت نام خود، کاروان هایی را انتخاب کنند که زیارت سامرا در برنامه سفر آنها گنجانده شده است. 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.