پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تسهیل سفرهای دانشجویی عتبات / بررسی ایجاد بسته سفر ارزان قیمت عتبات برای دانشجویان

تسهیل سفرهای دانشجویی عتبات / بررسی ایجاد بسته سفر  ارزان قیمت عتبات برای دانشجویان

در دیدار امروز رئیس سازمان حج و زیارت و رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان بر موضوع توسعه بستری برای بهره‌مندی بیشتر دانشجویان کشور از فضای معنوی زیارت و تسهیل سفرهای زیارت عتبات دانشجویی تأکید شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمد فقیهی گزارشی از این دوره سفرهای عتبات دانشجویی ارائه داد و ضمن تقدیر از تلاش ها و همراهی سازمان حج و زیارت در زمینه اعزام دانشجویان به عتبات گفت: در این دوره از اعزام ها 20 هزار دانشجو به سفر زیارتی عتبات اعزام می شود و زمینه زیارت برای آنان تسهیل شده و همچنین برنامه های فرهنگی و مذهبی خوبی برای آنان برگزار شده است.

وی در این دیدار بر موضوع زمینه سازی برای افزایش میزان اعزام ها و همچنین برنامه ریزی برای افزایش کیفی سفر و امکانات رفاهی تأکید کرد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در این دیدار زمینه سازی برای فراهم آوردن بستری برای ایجاد سفرهای ارزان قیمت عتبات برای دانشجویان را خواستار شد.

مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این دیدار به ظرفیت عظیم بحث زیارت که می تواند نیازهای فطری دانشجویان و جوانان کشور را پاسخگو باشد اشاره کرد و گفت: دانشجویان فرزندان ملت و آینده سازان کشور هستند و وظیفه ملی و دینی ماست تا زمینه سفر زیارتی را برای آنان فراهم و تسهیل نماییم تا شاهد تحولات و آثار آن در جامعه و کشور باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب که دانشجویان کشور دارای بلوغ فرهنگی، اجتماعی و فکری و دارای ذهنی فعال،تحلیل‎گر و پرسشگر هستند ، تأکید کرد: تلاش خود را بکار می بندیم تا بهترین ها در زمینه امکانات و خدمات برای آنها فراهم آوریم.

وی از زحمات و تلاش های ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در برنامه ریزی سفرهای زیارتی عتبات دانشجویی تقدیر کرد و خاطر نشان کرد: امروز قشر دانشجوی ما با خطر و تهدید هجمه های دشمن در فضای مجازی مواجه است که می خواهد فضای سکولار را در محیط های علمی و دانشگاهی کشور حاکم نماید از این رو فراهم آوردن بستری برای زیارت اهل بیت(ع) برای قشر دانشجوی کشور می تواند آنان را در مقابل این هجمه ها مقاوم سازد.

مهندس اوحدی در این دیدار به موضوع ارائه تسهیلات و برنامه ریزی برای بسته های سفر ارزان قیمت عتبات دانشجویی اشاره کرد و راهکارهایی را برای کاهش هزینه این سفر ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی نیز در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری همایش های پیش از سفر عتبات برای دانشجویان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می شود ارتباط ما با دانشجویان اعزام شده به عمره و عتبات قطع نشود تا ظرفیت های معنوی ایجاد شده حفظ گردد.

 

 

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.