پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

شیراز _ برگزاری جلسه بحث و بررسی و هم اندیشی پیرامون پرواز عتبات عالیات.

شیراز _ برگزاری جلسه بحث و بررسی و هم اندیشی  پیرامون پرواز عتبات عالیات.

جلسه بحث و بررسی و هم اندیشی  پیرامون پرواز عتبات عالیات روز سه شنبه مورخ 95/2/14   در محل ساختمان اداری حج و زیارت فارس  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان فارس ، این جلسه که به ریاست زینلی مدیر حج و زیارت استان فارس و با حضور معاون اداره کل فرودگاههای استان ،معاون پلیس فرودگاه استان ،فرمانده سپاه فرودگاه استان ،رئیس گذرنامه فرودگاه استان و نمایندگان  شرکت هواپیمایی ایران ایر در استان فارس بزگرار شد، به موضوع  پرواز عتبات عالیات مورخ 95/2/10 که با چند ساعتی تاخیر انجام شده بود پرداخته شد.

علیرضا زینلی مدیر حج و زیارت استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت هفتمین امام معصوم حضرت امام موسی الکاظم(ع) و همچنین تشکر از حاضرین در جلسه ، بیان داشتند که بی شک یکی از پرافتخارترین خدمتگزاری ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، خدمتگزاری به زائرین اعتاب مقدسه می باشد؛ لذا خداوند بزرگ را شاکریم که به ما این توفیق بزرگ را داده است و ما باید قدر این موهبت الهی را بدانیم .

وی در ادامه با بیان اینکه  هدف از تشکیل این جلسه ، تشکل جمعی از تمامی ارگانهایی که در اعزام زائرین نقش دارند دانست و عنوان نمود انشاالله با همدلی بتوانیم خدمتگزار زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باشیم.

مدیر حج و زیارت فارس ضمن ارائه دستور العمل ها و بخشنامه های مربوطه مطرح نمود :با توجه به مصوبات هیئت وزیران و شورای عالی امنیت ملی و دستور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و استفتائات اخذ شده از مراجع عظام ثبت نام و اعزام زائرین با توجه به دارا بودن امنیت از وظایف ذاتی و در اختیار سازمان حج و زیارت می باشد.

زینلی با اشاره به اینکه پرواز گردشگری  چند وقتی است در استان اقدام به اعزام زائر می نماید که  خارج از ضوابط و مقررات صورت میگیرد توضیحاتی را ارائه نمودند و اعلام داشتند ما مسئول دو پرواز در سطح شیراز هستیم ؛ لذا هر اتفاقی برای زائرین که با پرواز گردشگری اعزام می شوند رخ دهد ما مسئولیتی نداریم و پاسخگو نخواهیم بود.

وی در خصوص پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر و مشکلات موجود برای زائرین که با تاخیر صورت می گیرد ؛ عنوان نمود :از مسئولین شرکت هواپیمایی ایران ایر انتظار داریم که ضمن حضور دائم در فرودگاه نسبت به رفع مشکلات موجود و عدم تاخیر پرواز موصوف و تغییر ساعت آن نهایت پیگیری را داشته باشند.

در ادامه فرمانده محترم سپاه فرودگاه نیز اظهار داشتند در راستای تلاش و اقدام اعزام هوایی زائرین ،برای ما کارکنان فرودگاهی این پرواز نعمت است لذا با دید دیگری نگاه می کنیم.

همچنین معاون محترم پلیس فرودگاه نیز ضمن تشکر از حضور نماینده و مسئولین حج و زیارت، در مورد پیگیری مشکلات زائرین از شرکت هواپیمایی ایران ایر تقاضا نمودند که جهت عدم تداخل چهار پرواز خارجی با پرواز عتبات عالیات نسبت به تغییر ساعت پرواز به صبح ،نهایت تلاش و اقدام خود را داشته باشند.

نمایندگان محترم شرکت ایران ایر نیز در مورد اتفاقات پرواز موصوف از جمله تاخیر طولانی ،اعلام داشتند نهایت تلاش خود را جهت خدمت مضاعف به زائرین عتبات عالیات به کار خواهند بست تا انشاالله دگربار شاهد چنین اتفاقاتی نگردیم.

در لحظات پایانی جلسه تمامی اعضاء حاضر در جلسه ضمن ابراز رضایت از برگزاری چنین جلسه ای ابراز داشتند که بنا بر درخواست مدیریت حج و زیارت با همدلی و همزبانی در سالی که مزین است به شعار(( اقتصاد مقاومتی ؛اقدام و عمل )) اقدامات لازم را در عرصه خدمتگزاری به زائرین به عمل آورند.

 
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.