پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

در جلسه با مسئولین وزارت گردشگری عراق انجام گرفت ؛

پیگیری تعامل به مثل هزینه های دریافتی از زائران ایرانی و عراقی

پیگیری تعامل به مثل هزینه های دریافتی از زائران ایرانی و عراقی

رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه با هیئت سیاحه وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق، موضوع تعامل به مثل هزینه های دریافتی از زائران دو کشور را مورد پیگیری قرار داد.

رئیس سازمان حج و زیارت در سفر به عراق، روز پنجشنبه طی جلسه ای با محمود زبیدی رییس هیأت سیاحه وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق و جمعی از مسئولان آن وزارتخانه مسائل زائران عتبات عالیات را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

مهندس سعید اوحدی روز پنجشنبه 27 خرداد ماه در نشست با جمعی از مسئولان وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق، وضعیت اعزام زائران ایرانی به عتبات را مورد بررسی قرار داد و از برنامه این سازمان برای افزایش دو برابری اعزام زائران به عتبات در سال جاری خبر داد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه افزایش اعزام زائران به عتبات را نیازمند فراهم آوردن بستری مطلوب برای خدمات رسانی به زائران دانست و افزود: چندین پروژه با همت سازمان حج و زیارت ایران و با مشارکت شرکت های ایرانی و عراقی در راستای گسترش زیرساخت های خدمات رسانی به زائران در حال اجرا است که تعدادی از آنها در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی در سخنانش همچنین به وظایف و اختیارات سازمان حج و زیارت بر اساس قانون و مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون جمهوری اسلامی جذب، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات در حوزه وظایف و اختیارات سازمان حج و زیارت است.

مهندس اوحدی با بیان اینکه در روند اعزام زائران بایستی احترام به قوانین و مقررات دو کشور مورد تأکید قرار گیرد، عنوان کرد: بیش از دو هزار دفتر و کارگزار خدمات زیارتی در سراسر ایران با مجوز سازمان حج و زیارت فعالیت می کنند که فقط این دفاتر مجاز به جذب و اعزام زائران به عتبات بر اساس برنامه ریزی های سازمان حج هستند و اقدام دیگر مجموعه ها برای اعزام زائر به عتبات غیر قانونی تلقی می شود.

مهندس اوحدی ضمن تقدیر از تلاش های سفارت و کنسولگری های عراق در ایران نیز تأکید کرد: این مجموعه نیز با احترام به مقررات ایران بایستی سازمان حج و زیارت را به عنوان تنها متولی سفرهای زیارتی به عراق بشناسد و تنها برای مجموعه های تحت نظر این سازمان ویزای زیارتی صادر نماید.

رئیس سازمان حج و زیارت به موضوع تعامل به مثل هزینه های دریافتی از زائران ایرانی و عراقی که در زمان آقای نوری مالکی نخست وزیر پیشین کشور عراق در هیئت وزیران آن کشور به تصویب رسیده بود، اشاره کرد و در این جلسه مقرر شد تا بعد از ماه مبارک رمضان کمیته ای مشترک از سازمان حج و زیارت و هیئت سیاحه وزارت گردشگری عراق تشکیل شود و راهکارهای اجرایی این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا همان هزینه هایی که از زائران عراقی که به ایران سفر می کنند دریافت می شود تنها همان هزینه ها در عراق از زائران عتبات عالیات دریافت گردد.

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.