پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد ؛

برنامه ریزی برای افزایش صددرصدی اعزام به عتبات

برنامه ریزی برای افزایش صددرصدی اعزام به عتبات

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش 100 درصدی اعزام به عتبات عالیات گفت: با افتتاح چند هتل در کربلا و نجف، ظرفیت سالانه اعزام‌ها به بیش از  1.5 میلیون نفر در سال افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی ، از افزایش 100 درصدی اعزام به عتبات عالیات در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد.

وی گفت: با توجه به ساخت و بهره‌برداری چند هتل در  شهرهای مقدس عراق، امکان اسکان بیشتری در این شهرها فراهم خواهد شد بنابراین زائر بیشتری می‌توانیم به عتبات اعزام کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: 2 هتل نیز با ظرفیت مجموعاً 1000 نفر در کربلا تا پایان مرداد افتتاح می‌شود که با توجه به اقامت 2 روزه زائران در کربلا، 180 هزار نفر به ظرفیت اعزام‌ها تنها با راه‌اندازی این 2 هتل اضافه می‌شود.

وی در مورد هزینه اعزام ها گفت: برای ماه مبارک رمضان، کاهش 15 تا 20 درصدی هزینه‌ها را داشتیم که بعد از ماه مبارک رمضان هزینه‌ها به ارقام پیش از این ماه بر می‌گردد.

اوحدی در مورد ثبت نام زائران برای اعزام به عتبات نیز گفت: با افزایش ظرفیت‌ها، هیچ محدودیتی در اعزام نداریم و همه مردم می‌توانند با مراجعه به atabat.org.ir مراحل ثبت نام خود را طی کنند.

همچنین محسن نظافتی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در مورد استقبال مردم از شب‌های قدر و حضور در حرم علوی گفت: همزمان با شب های قدر، بیش از 5 هزار زائر ایرانی در شهرهای زیارتی کربلا، نجف، کاظمین و سامرا حضور دارند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.