پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد ؛

کنگره بین‌المللی شهدای منا برگزار می‌شود/ خانواده‌های شهدای منا به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند

کنگره بین‌المللی شهدای منا برگزار می‌شود/ خانواده‌های شهدای منا به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه خانواده‌های شهدای منا 17 شهریورماه به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند، گفت: کنگره بین‌المللی شهدای منا برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از اردبیل، مهندس سعید اوحدی صبح امروز در  نشست با خانواده‌های معظم شهدای منا در اردبیل اظهار کرد: ما در اولین سالگرد فاجعه منا مراسم بزرگداشت این شهدا را در استان‌های مختلف برگزار می‌کنیم که ستاد بزرگداشتی در این ارتباط در بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور سازمان حج و زیارت شکل گرفته تا در قالب هفت کمیته آیین‌های بزرگداشت شهدای منا در اولین سالگرد این فاجعه بزرگ برگزار شود.

وی بیان کرد: دو کمیته با رویکرد بین‌المللی شامل کمیته حقوقی و بین‌المللی فعالیت خود را آغاز کرده و قرار است در 14 کشور دنیا برنامه‌های گرامیداشت شهدای فاجعه منا برگزار شود.

اوحدی یادآور شد: ما امسال مراسم شهدای منا را در تقارن ماه قمری برگزار می‌کنیم تا همزمان با مراسم حج تمتع که ایرانیان از حضور در این مراسم محروم هستند، مظلومیت شهدای منا را به گوش جهانیان برسانیم.

وی گفت: قرار شده قسمتی از موزه شهدا در استان‌های مختلف به شهدای منا اختصاص یابد و در کنار آن دعای عرفه امسال به صورت فراخوان عمومی در محل نماز جمعه و مصلی ها برگزار شود که در تهران نیز قرار است در مصلای بزرگ امام خمینی مراسم برگزار شود.

وی بیان کرد: در کنار برگزاری باشکوه و پررنگ دعای عرفه، شب شعر و شب خاطره نیز در گرامیداشت شهدای منا برگزار خواهد شد و در سالگرد این مراسم که 2 مهرماه است برنامه‌های مختلفی در سطح استان‌ها برگزار می‌شود.

اوحدی افزود: خانواده‌های شهدای منا 17 شهریور به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند  و به هر اندازه‌ای که استان‌ها خانواده‌های معظم این شهدا اعزام شوند ما در تهران میزبان آنها خواهیم بود.

وی از تدارک سرود حماسی به همت بسیج در پاسداشت اولین سالگرد شهدای منا و حادثه مسجدالحرام خبر داد و گفت: 477 بسیجی به یاد 477 شهید فاجعه منا و حادثه مسجدالحرام این سرود را آماده کردند که قرار است در همه مراکز استان‌ها این گروه سرود حضور پیدا کرده و در بزرگداشت شهدای منا آن را برگزار کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه همه شهدا چشم و چراغ این ملت هستندو عظمت شهدای منا و مظلومیتشان غیرقابل توصیف است، گفت: ما برای اینکه بتوانیم این عظمت شهدای منا را بازگو کرده و نشان دهیم، قطعا از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما که مسئولیت کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی را بر عهده دارند، به همراه بسیج که مسئولیت کمیته نهادهای مردمی را بر عهده دارد، در این زمینه استفاده می‌کنیم.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.