پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پاسخ به شبهه اي قديمي درباره حج

پاسخ به شبهه اي قديمي درباره حج

در همين ايام حج در شبكه هاي تلويزيوني معاند و فضاي مجازي شبهه اي را انتشار داده اند كه با سوءاستفاده از محروميت ملت مسلمان ايران از حج بعضي از مشكلات اجتماعي، سياسي و اقتصادي جامعه را به انجام اين فريضه الهي وحدت آفرين نسبت داده اند.

استاد پرس نوشت: در همين ايام حج در شبكه هاي تلويزيوني معاند و فضاي مجازي شبهه اي را انتشار داده اند كه با سوءاستفاده از محروميت ملت مسلمان ايران از حج بعضي از مشكلات اجتماعي و سياسي و اقتصادي جامعه را به انجام اين فريضه الهي وحدت آفرين نسبت داده اند كه در ادامه اين يادداشت شبهه فوق و جواب متناسب با آن را مطرح مي كنيم :


متن شبه


اولين سال بدون حاجي مبارك ... امسال چه خوب گذشت،نه تجاوزي ، نه بي احترامي ،نه بي حرمتي ،نه ارز چند ميلياردي از كشور خارج شد ،نه گوسفندان بي زبان براي دور ريختن ذبح،نه تاجران عرب هجوم ايرانيان را در مال ها ديدند و نه آسماني به زمين آمد شيطان هم با اينكه سنگش نزديم به مانند همان شيطان سنگ خورده كينه دارد ..... چه زيباتر خواهد شد سال بدون حاجي وقتي كه با ازدواج دوجوان حاجي شويم يا به ساخت پناهي براي كودك يتيم يا آنكه درد مادري را كم كنيم از پي حقارت ناتواني ادامه زندگي يا درد پدري را در پي نداشتن هزينه عمل جراحي و شايد ساخت پلي براي نگه داشتن انگشتان كودكان روستاي گاودانه و يا تجهيز مدرسه اي براي دوباره نسوختن دسته گلهاي ايران زمين در روستاي درودزن كه زيبايي علم را با بي مسئوليتي ما به ناداني سپردند و يا ايجاد لحظه اي دلخوشي براي بچه هاي كار ايران زمين و يا .....گاهي وقتا عمل اتاتورك در ذهنم تردد ميكند و به اين مي انديشم كه مسلماني كه همسايه اش نيازمند باشد و شب به خواب رود مسلمان نيست پس چطور حج بر او واجب؟

پاسخ:

1- حج يكي از اركان اسلام است كه آثار و بركات تربيتي عبادي ،اجتماعي ، اقتصادي و سياسي دارد. لذا امسال حاجيان ما از فوائد و آثار و بركات معنوي و مادي حج محروم شدند.
2-گاه بعضي حوادث به منزله زلزله اي اركان يك حكومت را متزلزل مي كند كه در بستر زمان زمينه اي براي سقوط آن دولت خواهد شد . به فرموده پيامبر(ص) الملك يبقى مع الكفر و لا يبقى مع الظلم . يقينا حكومت ظالمانه سعودي براي سقوط و اضمحلال مسيري را طي خواهد كه اينگونه حوادث چون حلقه هاي زنجير در نهايت به نتيجه خواهد رسيد. درست همچون قيام كربلا كه سلسله حوادثي به دنبال داشت كه در نهايت بعد از يك قرن به سقوط امويان كشيده شد.

3- آيا كشورهايي كه حاجي به مكه نمي فرستند همه ايتام شان داراي سرپناه است؟ همه مدارسشان مجهز است؟ هيچ حادثه و سانحه اي برايشان اتفاق نمي افتد؟ فقر در جامعه شان ريشه كن شده ؟ آيا آمريكا حاجي به مكه مي فرستد كه ۵۰ ميليون نفر زير خط فقر دارد؟ شايد هم انگليس كه با افزايش فقر و يك ميليون شهروند دست به گريبان است ؟ يا احتمالاٌ آلمان حاجي دارد با ۱۲ ميليون نفر فقير

4- چرا تنها سفر حج را به همه مشكلات اجتماعي گره مي زنند:

آيا كسانيكه معتقدند «نبايد ارز ايران را در جيب عرب ها ريخت» حاضرند سفر به امارا ت را بخاطر توهين به مسافران ايراني و همچنين رفتار ناشايست با ايرانيان گردشگر تحريم كنند؟ آيا مي دانيد ايراني ها چند صدهزار برابر خرجي كه در مكه مي كنند، ارز مملكت را در شيخ نشين امارات وهابي هزينه و سرمايه گذاري كرده اند؛
آيا كسانيكه داعيه فرهنگ ايراني دارند حاضرند سفر به تركيه را بخاطر توهين تلويزيون تركيه به تاريخ ايران و رفتارهاي تحقير آميز و دون شان اسلامي و توهين آشكار به مسافران ايراني در فرودگاه استانبول تحريم كنند؟

5-حكومت وهابي ها بر حجاز و مكه و مدينه، دليل خوبي براي ترك دائمي حج نيست. چرا كه پيامبر(ص) حتي وقتي كه #مشركان به سركردگي ابوسفيان كه سالها با مسلمانان جنگيده بود، بر مكه، فرمانروايي مي كرد، حج را تعطيل نكرد و با امضاي صلح حديبيه، راه حج را براي مسلمانان برقرار كرد.

پس بهتر است بگوييم: سال بدون حاجي تسليت باد.. امسال نتوانستيم به طواف كعبه اولين خانه ساخته شده براي عبادت الله، برويم.. امسال نگذاشتند دوشادوش ديگر مسلمانان، شكوه و يكپارچگي موحدان عالم را نشان دهيم.. نگذاشتند در صحراي عرفات، تفكر كنيم، به خود بينديشيم، مناجات كنيم.. نگذاشتند در شهر پيامبر نفس بكشيم.. نگذاشتند از مزار بهترين مردم زمين در بقيع، ديدار كنيم.. نگذاشتند در قلب وهابيت، كميل علي(ع) را اين مناجات عاشقانه با خداي تعالي را زمزمه كنيم. نگذاشتند با مسلمانان ديگر سرزمين هاي جهان، بنشينيم، سخن بگوييم، ارتباط بگيريم و.. نگذاشتند هزاران نفر، بخاطر حج هم كه شده، مال خود را پاك كنند، با خمس و زكات و قرباني، درد فقر را از رخسار چند نيازمند، پاك كنند.. خدايا راه كعبه را براي هميشه به روي ما باز كن و وهابيت، اين شجره_ملعونه و عمال_يهود را كه بر شهر توحيد چنبره زده اند، نابود و ريشه كن.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.