پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

شهرهای مذهبی عراق میزبان 30 هزار زائر ایرانی در تاسوعا و عاشورای حسینی

شهرهای مذهبی عراق میزبان 30 هزار زائر ایرانی در تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از 30 هزار زائر ایرانی در شهرهای مذهبی عراق حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ محسن نظافتی  با اشاره به ایام عزادارای سالار شهیدان گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، بیش از 30 هزار زائر ایرانی در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی در 4 شهر زیارتی عراق حضور خواهند داشت.

وی افزود: بر همین اساس، 12 هزار زائر در کربلا، 12 هزار زائر در نجف اشرف، 6 هزار زائر در کاظمین و سامرا به اقامه عزای سالار شهیدان می پردازند.

نظافتی یادآور شد: با توجه به شرایط ویژه عراق، زائران یک روز در کاظمین اقامت خواهند داشت و سامرا را به صورت عبوری زیارت خواهند کرد.

نظافتی در خصوص اعزام های اربعین تاکید کرد: : تاکنون بیش از 260 هزار نفر در سامانه سماح که مختص متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین است، ثبت نام کرده اند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت صدور روادید در 12 نقطه جدید کشور از  امروز شروع می شود یادآور شد: متقاضیان دریافت روادید لازم نیست به سفارت عراق مراجعه کنند بلکه 2 هزار و دویست دفتر زیارتی مجاز آماده دریافت مدارک و انجام اقدامات مربوطه برای صدور روادید هستند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.