پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز برگزار می‌شود

همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز برگزار می‌شود
معاون آموزشی بعثه رهبری در آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی در 14 آبان‌ماه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز خبر داد.

معاون آموزشی بعثه رهبری در آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، به تشریح برنامه همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی پرداخت و گفت: این همایش در روز 14 آبان‌ماه، از ساعت 9.30 تا 11.30 در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار خواهد شد.

 

وی در مورد هدف از برپایی این همایش گفت: اهداف کلی برنامه تبیین فرصت اربعین برای رشد معنوی و انس با قرآن و تبیین جایگاه زیارت اربعین در متون اسلامی است.

معاون آموزشی بعثه رهبری در استان، ادامه داد: هدف دیگر تبیین زیارت سیدالشهدا و بالاترین آداب اخلاق سفر زیارت اربعین امام حسین(ع) است.

وی به لزوم توجیه زائران در مورد احترام به حاکمیت دولت عراق اشاره کرد و افزود: طبق خواسته کشور عراق و تلاش و جدیت دولت ایران، امسال هیچ فردی بدون ویزا وارد خاک عراق نخواهد شد و البته برای اخذ ویزای راحت فضای مناسبی در اختیار زائران قرار داده شده است.

ایشان افزود: هر زائر نماینده ایران در آن کشور است و از این رو فرهنگ اسلامی و فرهنگی ایرانی را با آداب و اخلاق اسلامی باید نشان دهیم تا کشور اسلامی ایران زیر سو ظن قرار نگیرد.

معاون آموزشی بعثه رهبری همچین اهمیت تجلیل نیروهای حشدالشعبی را یکی دیگر از اهداف همایش تجمیع زائران اربعین بیان کرد و گفت: آنها مدافعان حرم و مرزهای ایران هستند و تجلیل آنها، نوعی انگیزه و رغبت در آن‌ها ایجاد می‌کند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.