پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش توجیهی زائران عتبات عالیات استان تهران + عکس

همایش توجیهی زائران عتبات عالیات  استان تهران + عکس

همایش توجیهی زائران عتبات استان تهران صبح جمعه 7 آبان ماه در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، همایش توجیهی زائران عتبات استان تهران صبح جمعه 7 آبان ماه با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمانحج، مدیران و عوامل کاروان های عتبات و جمع کثیری از زائران عتبات عالیات در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

بر اساس این گزارش مهندس «سعید اوحدی» در همایش توجیهی زائران عتبات عالیات استان تهران با اشاره به جایگاه رفیع زائران امام حسین(ع) گفت: در دیدار که چند ماه گذشته با یکی از مراجع عظام تقلید در قم داشتم، ایشان با اشاره به حدیث قدسی فرمودند کسی که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کند، همانند کسی است که خداوند را درعرش زیارت کرده باشد و از بنده خواستند تا این حدیث را در جمع زائران و خادمان زوار ابا عبدالله(ع) تکرار و بر این موضوع تاکید نمایم.

وی در سخنانش بر اهمیت خدمت به زائران عتبات تأکید کرد و افزود: بر اساس این حدیث قدسی افرادی نیز  که به زائران ابا عبدالله(ع) خالصانه خدمت می کنند همانند کسانی هستند که در عرش خداوند به زائران خدمت می کنند که جایگاه معنوی بلندی نصیب آنان شده و باید بر تلاش بر این مهم اهتمام ورزند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به حدیثی از مولای متقیان حضرت علی(ع) بیان کرد: لازم است زائرانی که به این سفر معنوی اعزام می شوند پیش از سفر آمادگی لازم را بویژه از لحاظ معنوی پیدا کنند و روحانیون معظم کاروان ها نیز ابعاد معنوی سفر را برای زائران عتبات تشریح نمایند.

سعید اوحدی در این همایش با اشاره به پیروزی های دولت و ارتش عراق و حشد الشعبی در مقابله با گروه های تکفیری و داعش به نقش زائران امام حسین(ع) در این پیروزی ها اشاره کرد و گفت: قطعا حضور زائران در عراق در این سال ها موجب دلگرمی برادران عراقی در مبارزه با گروه های تکفیری طی این سال ها شده است که امیدواریم در آینده نزدیک به پیروزی نهایی دست یابند.

وی در سخنانش با اشاره به جانفشانی های خالصانه مدافعین حرم افزود: هر روز شاهد شهادت جمعی از مدافعین حرم اهل بیت(ع) هستیم که با نیروی شرف و غیرت و ایمانشان از حریم اهل بیت(ع) دفاع کرده اند تا آتش فتنه دشمنان را خاموش کنند و همچنین زائران با امنیت به زیارتشان بپردازند.

رئیس سازمان حج و زیارت در سخنانش با اشاره به آیات قرآن ضمن نکوداشت جایگاه شهدا گفت: بر اساس آیات قرآن شهدا زنده اند و مراحل رشد و کمال را طی می کنند و اگر توانستیم با این شهدا ارتباط بگیریم به ما بشارت می دهند.

مهندس اوحدی در این مراسم یاد و خاطره شهدای مظلوم فاجعه منا و حادثه مسجدالحرام در حج گذشته را گرامی داشت و گفت: در اربعین امسال 5 موکب در سه مرز کشور و شهر های مقدس کربلا و نجف به نام شهدای مظلوم منا برپا خواهد شد و به زائران اربعین خدمات رسانی خواهد کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این همایش به شرایط امروز کشور عراق که نیروهای مردمی و ارتش این کشور با مجموعه های تکفیری و افراطی در حال مبارزه و مقابله هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب و نماینده محترم ایشان در امور حج و زیارت همواره بر خدمت صادقانه به زائران ابا عبدالله(ع) تأکید داشته اند و خادمان شما نیز تمام توان خود را برای ارائه بهترین خدمات ممکن بکار بسته اند و اگر مشکلی در خدمات و هتل ها وجود دارد مرتبط با شرایط موجود عراق است.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص تلاش های صورت گرفته در جهت توسعه زیر ساخت های خدماتی و رفاهی زائران در کشور عراق گفت: هفته آینده اولین هتل استاندارد کربلا افتتاح خواهد شد همچنین پروژه بزرگترین هتل نجف نیز تا کنون پیشرفت 70 درصدی داشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت با توجه به شرایط منطقه بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته طی دو سه سال گذشته مشکل امنیتی در مسیر زائران حسینی(ع) وجود نداشته و زائران بدون مشکل به زیارت خود پرداخته اند.

وی با بیان این مطلب که تنها کاروان های تحت نظر سازمان حج قرارداد امنیتی با طرف عراقی دارند ، در خصوص گشت ها و بازرسی هایی که از زائران در فرودگاه ها و ورودی عراق صورت می گیرد، گفت: زائران در این خصوص حساسیت نداشته باشند بدلیل اینکه این اقدامات در راستای تأمین امنیت آنان در کشور میزبان صورت می گیرد و از آنان در مقابل خطرات احتمالی محافظت می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت زائران عتبات را به رعایت اخلاق این سفر معنوی، نوع دوستی و همچنین همراهی با مجموعه عوامل کاروان ها دعوت کرد و از زائران خواست در طول سفر هم کاروانی های مسن و ناتوان خود را همراهی و مساعدت کنند.

وی در این همایش از زائران کاروان های عتبات خواست در سفر به عراق، به مردم مظلوم عراقی که طی این سال ها سختی های مقابله با گروه های تکفیری را متحمل شده اند و  میزبان زائران هستند،  احترام لازم را بگذارند و به عنوان سفیران معنوی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نهایت ارتباط فرهنگی و مناسب را با مردم کشور عراق داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت در سخنانش با اشاره به ثبت نام بیش از نیم میلیون تن از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح، نسبت به اقدامات غیرقانونی مجموعه هایی که طی روزهای اخیر در خصوص صدور ویزای جعلی عراق برای زائران اربعین اقدام کرده اند که پلیس فتا نیز در این خصوص گزارشی ارائه کرده، هشدار داد.

در ادامه این مراسم محمدرضا بیات از مسئولین اداره کل حراست سازمان حج و زیارت، توصیه امنیتی سفر معنوی عتبات را به زائران ارائه کرد.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرنی پیرامون سفر زیارتی عتبات عالیات خاتمه یافت.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.