پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آخرین مهلت ثبت نام در سماح / رشد 40 درصدی ثبت نام زائران اربعین نسبت به سال گذشته/ پیش بینی حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در حماسه اربعین

آخرین مهلت ثبت نام در سماح / رشد 40 درصدی ثبت نام زائران اربعین نسبت به سال گذشته/ پیش بینی حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در حماسه اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت به زائران اربعین توصیه کرد: با توجه به اینکه ثبت نام ها بصورت گروهی انجام شده، بصورت گروهی به مرزها و به سمت شهرهای مقدس عراق سفر نمایند و افراد گروه حتما کپی ممهور به مهر برجسته را با خود همراه داشته باشند تا در مبادی ورودی کشور عراق و هنگام بازگشت به کشور با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی از ثبت نام بیش از یک میلیون و 150 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت : این آمار بیانگر رشد 40 درصدی ثبت نام ها در مقایسه با ایام مشابه در سال گذشته است و حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در ایام اربعین پیش بینی می شود.

وی در خصوص تعداد روادید صادر شده برای زائران اربعین بیان کرد: تا کنون بیش از یک میلیون و 400 هزار روادید برای زائران اربعین در 16 کنسولگری ثابت و موقت عراق صادر شده و روادید زائران با سرعت مناسبی صادر می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با تقدیر از تلاش های خادمان زوار اربعین در همه دستگاه های کشور، ادامه داد: بر اساس آمار سامانه سماح ، امروز، فردا و پس فردا بالاترین ترافیک را در مرزهای کشور خواهیم داشت و در این مدت همه دستگاه ها بویژه ناجا، گمرک، سازمان راهداری و کارگزاران زیارتی و ... در این مدت تلاش مضاعفی خواهند داشت تا زائران به سهولت از مرزها عبور کنند.

رئیس کمیته اعزام اربعین با بیان اینکه سامانه سماح از 28 آبان ماه بسته می شود، توضیح داد: از روز دوشنبه گذشته فرآیند ثبت نام و تحویل مدارک زائران اربعین در 2300 دفتر زیارتی بصورت همزمان انجام می گیرد تا بدین طریق مقدمات صدور ویزای زائران سرعت گیرد.

 وی در خصوص آمار تفکیک سنی زائران ثبت نامی در سماح گفت: 20 درصد زائران را افراد زیر 20 سال، 30 درصد زائران را افراد 30 تا 40 سال، 30 درصد زائران را افراد 40 تا 60 سال و 20 درصد زائران ثبت نامی در سماح را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهند که در کمیته های مختلف ، آماری که در سماح وجود دارد می تواند به عنوان یک ابزار مدیریتی مورد بهره برداری قرار گیرد.

مهندس اوحدی به زائران توصیه کرد که ثبت نامهای خود را به روزهای آخر موکول نکنند و با توجه به اینکه ثبت نام ها بصورت گروهی انجام شده، بصورت گروهی به مرزها و به سمت شهرهای مقدس عراق سفر نمایند و افراد گروه حتما کپی ممهور به مهر برجسته را با خود همراه داشته باشند تا در مبادی ورودی کشور عراق و هنگام بازگشت به کشور با مشکل مواجه نشوند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص اطلاع رسانی مراسم اربعین نیز بیان کرد: رادیو اربعین ظرفیت بسیار مناسبی در این حوزه است سامانه سماح نیز با ارسال پیامک ارتباط دو سویه ای با زائران دارد.

مهندس اوحدی  در پایان گفت: علی رغم تلاش های صورت گرفته برای خدمات رسانی به زائران ابعین توسط همه دستگاه ها و خادمان مردمی و خیرین در موکب ها ، زائران سختی های این سفر را که در واقع زیبایی های این سفر معنوی است را با سعه صدر پشت سر بگذارند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.