پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اطلاعیه سازمان حج پیرامون ارائه تسهیلات سفر عتبات به ثبت نام‌کنندگان عمره مفرده در بانک ملی

اطلاعیه سازمان حج پیرامون ارائه تسهیلات سفر عتبات به ثبت نام‌کنندگان عمره مفرده در بانک ملی

سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای نحوه دریافت تسهیلات تا سقف 15 میلیون ریالی سفر عتبات عالیات برای ودیعه گذاران عمره مفرده در شعب بانک ملی را اعلام کرد.

در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع کلیه متقاضیان سفر زیارتی عتبات عالیات  که داری قبوض ودیعه گذاری عمره بانک ملی بوده و هنوز ودیعه آنان در بانک باقیمانده است، می رساند که این افراد می توانند پس از طی مراحل لازم  از تسهیلات سفر به عتبات عالیات تا سقف ۱۵ میلیون ریال بهره مند شوند.

** در خصوص نحوهدریافت تسهیلات فوق  نکات ضروری ذیل جهت اطلاع متقاضیان  اعلام می گردد:

۱- افرادی که دارای قبوض ودیعه گذاری عمره مربوط به سالهای 1385 و قبل از آن بوده (که نسبت به تبدیل قبوض ودیعه گذاری خود به قبض های جدید اقدام نموده اند) و همچنین افرادی که در سال ۱۳۹۰ در شعب بانک ملی برای سفر عمره مفرده ودیعه گذاری کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات عالیات به نشانی https://atabat.org.ir و یا دفاتر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت، درخواست خود برای دریافت تسهیلات فوق را اعلام نمایند .

۲-  متقاضیان دریافت تسهیلات فوق الذکر،  در صورت نداشتن نام کاربری در سامانه جامع عتبات، می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی atabat.org.ir  در ابتدا به عنوان کاربر جدید ثبت نام نموده و از ظرفیت های خالی کاروان های عتبات عالیات مطلع شوند و در تکمیل مراحل ثبت نام خود در کاروان ها، گزینه تمایل به بهره مندی از تسهیلات را انتخاب و شماره ثبت نام سند عمره خود را وارد کرده و پس از طی مراحل لازم از این تسهیلات بهره مند گردند.

۳-متقاضیان دریافت این تسهیلات ، پس از درج شماره ثبت نامی عمره در سامانه جامع عتبات عالیات، بایستی با همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ثبت نام عمره به یکی از شعب بانک ملی مراجعه و تقاضای دریافت این تسهیلات را اعلام نمایند تا کاربر شعبه بانک اقدام به صدور معرفی نامه نماید.

۴- مبلغ تسهیلات اعطایی به ازاء هر فرد دارای سند ودیعه عمره در بانک ملی ، معادل صددرصد موجودی حساب سپرده  بلند مدت و کوتاه مدت عمره و حداکثر تا سقف ۱۵ میلیون ریال است که پس از اعطای تسهیلات این مبلغ در حساب ودیعه گذاران مسدود می گردد.

۵-تمامی فرآیند اعطای تسهیلات در بانک ، همانند دیگر تسهیلات بانکی است که استعلام از بانک مرکزی و عدم بدهکاری و ... مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم وجود مشکل به متقاضیان تسهیلات اعطا می گردد و با توجه به ضمانت حساب عمره مفرده زائر، نیازی به معرفی ضامن نیست.

۶-پس از طی مراحل اعطای تسهیلات ، مابه التفاوت هزینه سفر از زائر اخذ و به همراه مبلغ تسهیلات به صورت یکباره به حساب تجمیع وجوه عتبات نزد بانک ملی واریز شده و زائر می تواند مابقی مراحل ثبت نام خود را دنبال نماید.

۷-حساب ودیعه عمره متقاضیان دریافت تسهیلات در بانک تا زمانی که تمامی اقساط تسهیلات خود را پرداخت نکرده و تسویه ننمایند، مسدود بوده و امکان اعزام و یا انتقال آن وجود نخواهد داشت.

۸- در صورت بهره مندی متقاضیان سفر زیارتی عتبات از تسهیلات وام ۱۵ میلیون ریالی اولویت آنان برای عزیمت به سفر زیارتی عمره مفرده حفظ خواهد شد و پس از تسویه حساب اقساط تسهیلات ، در صورت از سرگیری سفرهای عمره مفرده این عزیزان می توانند به این سفر معنوی اعزام شوند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.