پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

در حادثه بي‌نظير 9 دي، قدرت فكري مردم را به خيابان‌ها كشاند

در حادثه بي‌نظير 9 دي، قدرت فكري مردم را به خيابان‌ها كشاند

رهبر انقلاب اسلامي، ۹ دي را نمونه‌اي از عناصر قدرت نظام برشمردند و گفتند: در آن حادثه بي‌نظير، هيچ‌كس دست‌اندركار نبود و قدرت فكري كه شاكله اصلي نظام اسلامي است، مردم را به خيابان‌ها كشاند و آن حادثه بي‌نظير پديد آمد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (سه‌شنبه) در ابتداي جلسه درس خارج فقه و در آستانه سالروز حماسه ۹ دي ۸۸، با اشاره به دشمني و كينه‌ورزي عملي مستكبران با حاكميت اسلام و تلاش آنان براي سلب مؤلفه‌هاي قدرت نظام اسلامي، حادثه بي‌نظير ۹ دي را از جمله نمونه‌هاي قدرت جمهوري اسلامي خواندند و خاطرنشان كردند: امروز هندسه تقابل قدرتهاي استكباري با جمهوري اسلامي در جهت سلب قدرت مادي و معنوي، و عزم و اراده ملت ايران است و در مقابل، بايد اين قدرت را حفظ و روز به روز تقويت كرد.


حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به روايتي از پيامبر اكرم(ص)، دستيابي به خير و سعادت در جوامع بشري را در سايه برخورداري از قدرت دانستند و افزودند: قدرتهاي مستكبر همچون امريكا، سعادت جامعه و آنچه را كه «ارزشهاي امريكايي» مي‌خوانند، در جمع‌آوري ثروت و تسلط بر عالم دنبال مي‌كنند، اما اسلام، سعادت بشر را در رسيدن به كمالات انساني و جريان داشتن فكر و عمل قرآني در تمام اجزاء جامعه مي‌داند.

رهبر انقلاب اسلامي، وجود نظامي برآمده از اسلام و داراي قدرت و نفوذ در مسائل گوناگون منطقه را موجب برانگيخته شدن دشمني و كينه قدرتهاي جهاني خواندند و افزودند: نظام سلطه با هر تفكر و جريان ضد ظلم و تبعيض در دنيا مخالف است، اما زماني در مقابل جرياني با تمام وجود به معارضه بر مي‌خيزد كه آن جريان توانسته باشد اقيانوس يك ملت را به حركت درآورد.
ايشان ريشه توطئه‌ها و دشمني‌هاي گوناگون با جمهوري اسلامي را تبلور مخالفت با نظام سلطه در ايرانِ برخوردار از «منابع فراوان طبيعي و انساني و اقتصادي، حرف و منطق و منبر سياسي، و ابزار و نيروي لايق نظامي» دانستند و خاطرنشان كردند: جمهوري اسلامي در مقابل اين دشمني‌ها بايد بر قدرت خود بيفزايد و علت تأكيد مكرر بر افزايش قدرت داخلي و استحكام ساخت داخل نيز همين مسئله است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به لزوم مجهز شدن به انواع قدرت از جمله «قدرت فكري، اقتصادي، اجتماعي و بسيج مردمي» افزودند: به خيابان آمدنِ ميليونها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامي، نشانه قدرت نظام اسلامي در بسيج مردمي است كه اين موضوع در دنيا بي‌نظير است.

رهبر انقلاب اسلامي، حادثه ۹ دي را نمونه ديگري از عناصر قدرت نظام برشمردند و افزودند: در آن حادثه بي‌نظير، هيچ‌كس دست‌اندركار نبود و قدرت فكري كه شاكله اصلي نظام اسلامي است، مردم را به خيابانها كشاند و آن حادثه بي‌نظير پديد آمد.

ايشان با اشاره به ترفند و خدعه دشمنان در سلب مؤلفه‌هاي قدرت نظام اسلامي، گفتند: دشمن همچون دزدي است كه قصد تصرف خانه را دارد اما اين‌طور وانمود مي‌كند كه دليل دشمني، سلاحي است كه صاحبخانه براي دفاع در دست دارد و اگر آن سلاح را زمين بگذارد، نزاع تمام مي‌شود، بنابراين تلاش مي‌كند با حيله‌گري و استفاده از انواع روشها از جمله حرف زدن، شوخي كردن، لبخند زدن، و تشر زدن، صاحبخانه را خلع سلاح كند و به خانه وارد شود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين سعادت و شقاوت را در گروي چگونگي استفاده از قدرت دانستند و در خصوص قدرت ناشي از سلاح هسته‌اي، افزودند: منع سلاح هسته‌اي مباني بسيار مهم فقهي و عقلاني دارد اما امكان تلاش براي كسب انواع ديگر قدرت در اختيار دولت و ملت قرار دارد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.