پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پاسخ ايران به دعوتنامه وزارت حج عربستان ارسال شد

پاسخ ايران به دعوتنامه وزارت حج عربستان ارسال شد

جمهوري اسلامي ايران باهدف مطلع شدن طرف سعودي ازمحورهاي مورد نظركشورمان ، به دعوتنامه وزارت حج عربستان پاسخ داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت كه امروزبه رياست حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر تشكيل شد نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت تصريح كرد: در صورت فراهم شدن مقدمات و شرايط لازم همه مصمم هستند كه حج آينده برگزارشود.


وي با اشاره به دعوتنامه عربستان براي برگزاري ديدارها و مذاكرات دو جانبه درخصوص حج 96 افزود: نامه توسط آقاي دكتر صالحي اميري وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي خطاب به وزير حج عربستان ارسال و محورهاي مورد نظر جمهوري اسلامي ايران به طرف سعودي منعكس شده است.

وي اضافه كرد: اميدواريم گفتگوها به نتيجه رسيده و زمينه براي برگزاري فريضه معنوي حج فراهم شود.

وي همچنين با اشاره اينكه عربستان اعلام كرده است سهميه كشورها نسبت به سال گذشته افزايش خواهد يافت از مسئولان سازمان حج وزيارت و بعثه مقام معظم رهبري خواست كه براي تمامي امور مرتبط با حج دركميته هاي كارشناسي راهكار مناسب طراحي شود و همه حوزه ها براي اعزام حدود80 هزار زائر آمادگي لازم را داشته باشند.

نماينده ولي فقيه فضاي عمومي درسطح جامعه و مسئولان را در مسير راه اندازي حج آينده عقلاني و حكيمانه توصيف و ابراز اميدواري كرد راه براي انجام حجي آبرومندانه و با عزت باز شود.

در اين نشست آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج و زيارت و مديران بخش هاي مختلف در اين سازمان و بعثه مقام معظم رهبري با بيان تمهيدات صورت گرفته درخصوص حج 96 اعلام كردند كه در اين خصوص برنامه ريزي ها صورت گرفته و براي رفع مشكلات و ابهاماتي كه وجود دارد جلسات كميته هاي كارشناسي با قوت ادامه خواهد يافت.

برپايه اين گزارش در ادامه اين نشست شركت كنندگان درباره مفاد آيين نامه و محورهاي اجرايي كميته بحران در حج ،عمره، عتبات و سوريه و اعزام هاي نوروزي عتبات نيز تبادل نظر كردند.

در اين جلسه اعلام شد كه براي افزايش پنجاه درصدي كاروان هاي اعزامي به عتبات عاليات در ايام نوروز مقدمات درحال فراهم شدن است و ثبت نام از مشتاقان در اواخر بهمن ماه صورت خواهد گرفت.

سرپرست سازمان حج و زيارت نيز از اعزام روزانه حداقل 150 كاروان به عتبات عاليات در ايام نوروز خبر داد.

نماينده ولي فقيه نيز تاكيد كرد: براي ارائه خدمات مناسب به زائران در بخش هاي اسكان ، تغذيه و حمل و نقل تدابيرلازم انديشيده شود و به زائران در خصوص تسهيلاتي كه دريافت خواهند كرد از طرق مختلف اطلاع رساني شود.

در اين جلسه همچنين روند خدمات رساني به زائران عتبات در سالهاي اخير رو به رشد توصيف شد و درعين حال با اشاره به اينكه برخي مشكلات در سفرهاي زيارتي تكراري شده است تصريح گرديد: بايد با انتخاب عوامل اجرايي ومديران توانمند و توجيه كارگزاران، سازوكاري فراهم شود تا اينگونه مشكلات به حداقل برسد.

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت از مسئولان حوزه هاي مختلف در سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري خواست كه اجراي هرچه بهتر محورهاي مورد نظر ستاد در مركز و عراق را در برنامه خود قرار دهند و درخصوص نحوه ثبت نام واعزام كاروان ها به صورت هوايي و زميني با توجه به ملاحظاتي كه وجود دارد برنامه ريزي نمايند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.