پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

انقلاب اسلامي نعمتي بزرگ براي مسلمانان و آزادي خواهان جهان است

انقلاب اسلامي نعمتي بزرگ براي مسلمانان و آزادي خواهان جهان است

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت گفت: انقلاب اسلامي يك نعمت بزرگ براي مردم ما ، مسلمانان و آزادي خواهان جهان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا ضمن تبريك ايام الله دهه فجر افزود: اگر انقلاب به پيروزي نمي رسيد معلوم نبود كه كشور ما چه سرانجامي پيدا مي كرد،چرا كه در آن دوران كساني بر اين مملكت حكومت مي كردند كه كاملا وابسته بودند و نه تنها از خود اراده اي نداشتند بلكه توان مديريت و اداره جامعه را نيز نداشتند.


وي اظهار داشت: شاه به حدي وابسته بود كه بدون مشورت با سفير آمريكا نمي توانست تصميمي بگيرد و كشور هيچ نوع استقلالي نداشت و مردم نيز در حكومت نقشي نداشتند.

وي با بيان اينكه مجلس آن دوره يك مجلس فرمايشي و وزرا در فساد و جنايت غوطه ور بودند، خاطر نشان كرد: در آن زمان چندين هزار مستشار آمريكايي در كشور تمامي امور را در اختيار داشتند و اقتصاد به سمت فلج شدن پيش مي رفت.

وي با تاكيد بر اينكه تنها هدف رژيم گذشته سود بردن غربي ها بود، تصريح كرد: رژيم طاغوت تنها چشمش به غرب بود و انحرافات اخلاقي، مشكلات اجتماعي، وابستگي در تمامي حوزه ها و غرب زدگي كه متأسفانه هنوز هم اين افكار در برخي از افراد وجود دارد، كشور را فرا گرفته بود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر گفت: برخي از اين افراد كه نزديك به دوره ما هم بودند نگاهشان اين بود كه ما نمي توانيم روي پاي خودمان بايستيم.

وي تصريح كرد: در چنين فضايي امام خميني (ره) در سال هاي 1341 و 1342 يك حركت اسلامي و ديني را آغاز كردند و با آن جامعيتي كه امام در افكار خود داشت موجب شد اين حركت در مقابل دو جبهه خطرناك قرار گيرد و مردم را آگاه كند.

سرپرست حجاج ايراني افزود: نكته خيلي مهم آينده نگري امام(ره) بود كه ايشان هميشه جلوتر از زمان حركت مي كردند كه در سال 1341 اعلام كردند كه شاه دست نشانده آمريكاست و خطر اصلي براي ما آمريكا و اسرائيل هستند و حتي خود آمريكايي ها هم دست نشانده اسرائيل اند.

وي با تاكيد بر اينكه امام (ره) موجب شد تا مردم در مسير درست حركت كنند و ايشان اين حركت را مديريت كرد و نگذاشت انقلاب اسلامي به انحراف كشيده شود تصريح كرد:‌ حضرت امام (ره) قبل و بعد از پيروزي انقلاب تا زماني كه احساس كرد همه چيز تثبيت شده، آرامش نداشت و اواخر عمر خويش در وصيت نامه شان مي فرمايند با دلي آرام و قلبي مطمئن و روحي شاد و ضميري اميدوار به فضل پروردگار از خدمت برادران و خواهران مرخص مي شوم.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به اينكه بعد از پيروزي انقلاب همه چيز عكس آن شد كه در گذشته وجود داشت، گفت: جمهوري اسلامي ايران تنها كشور دنيا است كه به شرق و غرب وابستگي ندارد و روي پاي خود ايستاده است، در حالي كه ‌آن موقع آمريكا و قدرت هاي شيطاني تصميم گيرنده ما بودند در حالي كه امروز مردم تصميم گيرنده هستند.

وي با تاكيد بر اينكه هم اينك كشورمان مستقل شده و مردم حاكميت پيدا كرده اند و استقلال و آزادي در كشور ما اتفاق افتاده است، گفت: در خود اروپاي مدعي آزادي و حقوق بشر اگر شخصي از هولوكاست انتقادكند، به جرم انتقاد از يك مسئله تاريخي كه يا اثبات مي شود يا نه، وي را دستگير و زنداني مي كنند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با بيان اينكه در آن دوران جامعه را به سمت انحرافات اخلاقي سوق داده و سياستمداران نيز مردم را به سوي انحراف از دين هدايت مي كردند، افزود: جامعه ما امروز به سمت مسائل ديني، اخلاقي و شرعي پيش مي رود.

وي با بيان اينكه تا پيش از انقلاب نگاه به زنان ابزاري بود، گفت: زنان امروزه شخصيت حقيقي خود را پيدا كرده اند. خودشان رأي مي دهند، خودشان انتخاب مي كنند و حتي تعداد دختران و زناني كه وارد دانشگاه مي شوند از تعداد آقايان بيشتر است.

**نقش سازنده زنان در انقلاب

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت اظهار داشت: نقش زنان بعد از انقلاب يك نقش برجسته و سازنده است در حالي كه قبل از انقلاب اينگونه نبود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر خطاب به جوانان گفت: نسل جوان ما بايد به خوبي درك كنند كه شرايط امروز دنيا بسيار ناپايدار و ملتهب است، در آمريكا شخصي رييس جمهور شده كه هنوز مستقر نشده بسياري از مردم دنيا عليه او تظاهرات مي كنند.

وي با تاكيد بر اينكه مردم و نسل جوان ما كه آينده سازان كشورمان هستند بايد از اين انقلاب پاسداري كنند، گفت: بايد بر اساس منطق عقلانيت و دين باوري براي مشكلات كشور، توسعه اقتصادي، پيشرفت جامعه و نظام در همه زمينه ها راه حل ارائه كنند و خودشان نيز از آن مواظبت نمايند و اگر شخصي مسير را اشتباه رفت تذكر دهند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.