پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت جزئیات اعزام حجاج به سرزمین وحی را تشریح کرد

رئیس سازمان حج و زیارت جزئیات اعزام حجاج به سرزمین وحی را تشریح کرد
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بلافاصله بعد از تکمیل ظرفیت کاروان های حج ، برنامه های اموزشی و معاینات پزشکی حجاج شروع می شود.

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اعلام  اولویت های جدید فراخوان شده برای حج، گفت: پس از اعلام اسامی کاروان ها, از 24 تا 28 اردیبهشت به افرادیکه قبلا در بانک مبلغ ده میلیون تومان را واریز کرده بودند فرصت داده شد تا کاروان هایشان را انتخاب کنند و مابه تفاوت هزینه شان را پرداخت کنند .

وی در ادامه گفت: از 30 اردیبهشت کسانی که تا پایان آبان ماه 85  ودیعه گذاری کرده اند فراخوان شده اند تا به سامانه HAJ96.HAJ.IR  و دفاتر خدمات زیارتی مراجعه کنند و نسبت به انتخاب کاروان ثبت نام قطعی خود در کاروان هایی که ظرفیت خالی دارند ، اقدام نمایند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه هایی که بعد از تکمیل شدن ظرفیت کاروان ها در پیش است، تصریح کرد: بلافاصله بعد از تکمیل ظرفیت ها، برنامه های اموزشی ومعاینات پزشکی حجاج شروع می شود.

آقای محمدی با بیان برنامه ریزی هایی که برای جلوگیری از نگرانی های  حجاج  انجام شده است   اظهار کرد: امسال با برنامه ریزی و آسیب شناسی دقیقی که از سوی سازمان حج و زیارت ایران و وزارت حج عربستان انجام شده است ، عزیمت کاروان ها از منا به جمرات براساس یک جدول زمانبندی خواهد بود.

وی در ادامه  افزود: با توجه به اینکه امسال حج در فصل گرما انجام می شود و مسیرهای رسیدن به مسجدالحرام هم طولانی تر از قبل شده است و هم چنین اکثر حجاج سن بالایی دارند ما مچ بندهای حجاج را در نظر گرفته ایم که به وسیله ان ها شناسایی افراد به راحتی انجام می شود هم چنین اگر مشکلی برای آنها پیش آمد مثلا دچار گرما زدگی شوند یا گم شوند کار امداد رسانی به راحتی انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص تعداد نهایی اعزام حجاج  گفت: امسال  86 هزار و 500 نفر به عربستان اعزام می شوند،  اعزام حجاج از نهم مردادماه است البته گروه ستادی و عوامل اجرایی ، مدیریت هتل ها و اشپزخانه ها از ابتدای مرداد به عربستان اعزام می شوند و اعزام های حجاج  تا سوم شهریور ادامه خواهد داشت.

حمید محمدی با اشاره به تسهیلاتی که در حج امسال به خانواده های حادثه دیده منا تعلق می گیرد ، تصریح کرد: از هر خانواده آسیب دیده دو نفر سهمیه حج دارند و می توانند در صورت تمایل ثبت نام کرده و مشرف شوند..

اخرین پی گیری هایی که برای اعزام حج عمره انجام شده است

آقای محمدی با اشاره به مجازاتی که برای دو پلیس خاطیفرودگاه جدهدر حال اجرا است، بیان کرد: با توجه به نامه رسمی وزیر حج عربستان در خصوص مجازات دو پلیس خاطی به هزار ضربه شلاق و چهار سال زندان, گرچه خواسته ایران برای عمره محقق شده است, اما قطعا از سرگیری اعزام به عمره مشروط به تعامل عربستان با حجاج ایرانی در مراسم حج خواهد بود.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.