پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پیام رییس سازمان حج و زیارت به مناسبت گرامیداشت هفته ی حج

پیام رییس سازمان حج و زیارت به مناسبت گرامیداشت هفته ی حج

رییس سازمان حج و زیارت در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته ی حج، حج را فریضه ی الهی و کنگره ی با عظمت امت اسلامی با ابعاد فردی و اجتماعی و مظهر وحدت و همبستگی در جهان اسلام دانست.

متن پیام رییس سازمان حج و زیارت به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

حج، فریضه ای الهی، کنگره ای با عظمت، متعلق به امت اسلامی، و رویدادی با ابعاد و ظرفیت های فردی و اجتماعی برجسته، یکتا، و بی همتا است؛ از منظر فردی برای یکایک حجاج، ظرفیتی است برای خودسازی و ارتقا روح و فضائل با محوریت تقوای الهی؛ و از منظر اجتماعی مظهر وحدت، همبستگی، اتحاد، هم دلی، هم زبانی و تبادل تجربیات در جهان اسلام است. حج هم چنین نماد و تجلی دیپلماسی وحدت اسلام و دیپلماسی مردم-مردم برای نیل به اهداف والای حج و جهان اسلام است.

اکنون که هفته ی حج فرا رسیده است، ضمن گرامی داشت این ایام، امید می رود با عنایات و الطاف پروردگار متعال، حضرت ولی عصر عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف، رهنمودهای مقام معظّم رهبری و تدابیر و تلاش های خدمت گزاران حجّاج، حج امسال با شعار «حج، معنویت، اقتدار ملی و هم بستگی اسلامی» حجی عزت مندانه توام با تحقق منافع ملی، امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی، و همراه با تحقق حداکثری اهداف والای حج در سطوح فردی و اجتماعی باشد.

حمید محمّدی
معاون وزیر و رییس سازمان حج و زیارت

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.