پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ترسیم نقشه راه حج نمونه و ارائه خدمات مطلوب محور گفتگوی دکتر موسوی و وزیر حج عربستان

ترسیم نقشه راه حج نمونه و ارائه خدمات مطلوب محور گفتگوی دکتر موسوی و وزیر حج عربستان
به گزارش خبرنگار حج نیوز بعد از ظهر دیروز حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی رییس سازمان حج و زیارت در جده با دکتر بندر بن حجار وزیر حج عربستان دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این نشست دوجانبه ،آقای بندر بن حجار وزیر حج عربستان سعودی ضمن استقبال گرم از ریاست سازمان حج و زیارت به ایشان و هیات همراه خیر مقدم و خوشامدگفت . آقای دکتر موسوی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری دیدار مذکور ،به تبیین مهمترین مسائل حج و عمره در راستای برگزاری حج نمونه و ارائه تسهیلات بیشتر به حجاج ایرانی پرداخت .مهمترین محورهای گفتگوها عبارت بود از :،بررسی آخرین وضعیت عملیات عمره ،امور حج تمتع سال 92 و تاکید بر تحقق مفاد مذاکرات مربوط به قرار داد منعقده فی مابین مقامات حج دو کشور ایران و عربستان ، بررسی پیامدهای عملیات توسعه حرمین شریفین بر روند خدمات رسانی مناسب به حجاج بویژه در بخش اسکان ،چگونگی تعامل ماموران عربستان با زائران ایرانی و تاکید بر رعایت جوانب شرعی و حفظ کرامت ضیوف الرحمان،
در این نشست دوجانبه آقای دکتر موسوی بر لزوم تهیه نقشه راه و ترسیم دورنمای برگزاری «حج نمونه» و تدوین طرح جامع خدمات اجرایی عملیات حج و همسان سازی تعامل سازنده با همه کشورهای اسلامی خصوصا در مدینه و بویژه بقیع تاکید نمود.
آقای دکتر موسوی خطاب به دکتر بندر گفت: مهمترین دغدغه ما حفظ کرامت و عزت زائران ایرانی می باشد.لازم است تعامل با حجاج بعنوان ضیوف الرحمان و میهمانان رسول گرامی اسلام (ص)  مطلوب و در شأن آنان باشد.هنگامی که برای زائر ویزا صادر گردید و پس  از آن وارد خاک عربستان شد ،اصول و مبانی دینی و قانونی اقتضا می کند که کرامت و عزت زائر مورد احترام قرار گیرد.پیش از صدور ویزا ،اگر مراتبی باشد به مقامات مسئول در ایران اعلام تا اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد و شاهد ایجاد مشکل برای زائران نباشیم.
رییس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی با اشاره به تقارن حج امسال با فصل گرما اظهار داشت:ارتقای سطح خدمات جهت آرامش زائرین باتوجه به تقارن موسم حج با فصل گرما و روزهای پایانی شهریور بویژه بکارگیری دستگاههای خنک کننده در مشاعر و توجه به سلامت حجاج و تامین رضایت و آرامش آنها در راستای ادای اعمال و مناسک یک ضرورت است که باید مورد عنایت قرار گیرد.
دکتر موسوی با تشکر از نقش آقای دکتر بندر بن حجار در زمینه برگزاری مطلوب حج سال گذشته گفت : امسال نیز انتظار داریم با تلاش و کوشش مضاعف جنابعالی همانند سال گذشته شاهد برگزاری باشکوه حج و تقدیم خدمات مطلوب به زائران باشیم .
همچنین در پایان این دیدار آقای بندر بن حجار وزیر حج عربستان،گزارش و توضیحات مفصلی پیرامون ابعاد و چگونگی طرح توسعه حرم مکی و مسجد النبی (ص) را به هیات ایرانی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ما، آقای دکتر موسوی رییس سازمان حج و زیارت و هیات همراه پس از این دیدار برای اطلاع از میزان پیشرفت و حجم کار پروژه توسعه حرم مکی از نزدیک آنرا مورد بازدید قرار داد .

گزارش تکمیلی خبر متعاقبا اعلام خواهد شد.

روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.