پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سرپرست حجاج ایرانی در جلسه راهنمایان حجاج اظهار داشتند:

این مسئولیتی که شما عزیزان برعهده گرفته اید ،در آموزه های دینی احسان و نیکی به دیگران است

این مسئولیتی که شما عزیزان برعهده گرفته اید ،در آموزه های دینی احسان و نیکی به دیگران است

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکرسرپرست حجاج ایرانی در همایش راهنمایان حجاج از زحمات این عزیزان در حوزه راهنمایی حجاج قدردانی کرد و با اشاره به شرایط ویژه حج سالجاری از همه حاضرین در این  جلسه خواست تا نهایت تلاش را برای این خدمت بصورت مشارکتی داشته باشند و فرماندهی واحد و تبعیت پذیری برای اجرای عملیات صحیح را مد نظر قرار دهند.

سید علی قاصی عسکر سرپرست حجاج ایرانی اشاره کرد اقدامات کارشناسی زیادی در این حوزه از ایران تا این مرحله صورت گرفته و قطعا اجرایی شدن آن با همکاری نیروی های مخلص این واحد میسر خواهد بود.  

سرپرست حجاج ایرانی در بخش دیگری ازسخنان خود با استفاده از آیات قرانی و روایات معصومین(ع)در موضوع امداد و خدمت به مردم در آموزه های دینی بیاناتی را مطرح نمود واین خدمت را نعمتی عظیم دانست که بایدهمه خدمتگزاران به زائرین قدردان آن باشند و این یک آزمون برای همه ما محسوب میگردد که با عنایت خداوند از آن سرافراز بیرون بیائیم.

ایشان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری(مدظله) که فرمودند هرگاه که حجاج ما از سفر به سلامتی برمیگردند به بنده یک حالت شعف و شادمانی دست میدهد بیان کرد که ان شاء الله بتوانیم لبخند را بر لب امام زمان (عج) و رهبر عزیز انقلاب بنشانیم.

در ابتدای این جلسه حجت السلام رحمانی مسئول راهنمایان حجاج در عملیات حج سالجاری از زحمات راهنمایان حجاج در مرحله اول در مکه مکرمه قدردانی نمود وبالاترین اجر و مزد این کار در این واحد را لبخند رضایت زائرین و دعای خیر ایشان بیان کرد. 

رحمانی از ارائه 14689 خدمت به زائرین در مکه مکرمه از آغاز عملیات تا کنون خبر داد که توسط همکاران واحد راهنمایان حجاج صورت گرفته است واشاره کرد با طرح مچ بندهای شناسایی در حج سالجاری الحمدالله گمشده ما نسبت به سالهای قبل کمتر شده است . 

مسئول راهنمایان حجاج اعلام کرد برای ایام تشریق با300 نیروی آموزش دیده 1054 شیفت 4 ساعته را برنامه ریزی کرده ایم و با همکاری تنگاتنگ با واحد پزشکی حج ان شاء الله خدمت رسانی به زائرین در این بخش صورت خواهد گرفت.
 
در ادامه این همایش دکتر کولیوند معاون مرکز پزشکی حج ضمن اشاره به برنامه های هیئت پزشکی برای ایام تشریق در حوزه پیشگیری و اقدام مناسب برخی از مخاطرات از جمله گرمازدگی، تجمع انبوه ، سقوط و... توضیحاتی را ارائه نمود. 

درپایان این همایش نصیری مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت نیز نکات و مواردی را خصوص رعایت مسایل  امنیتی و حراستی یاد آور گردید. 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.