پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آمادگي مركز پزشكي حج براي ارائه خدمات به زائران ايراني درمنا و عرفات

آمادگي مركز پزشكي حج براي ارائه خدمات به زائران ايراني درمنا و عرفات

معاون مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر اعلام كرد : با توجه به حضور زائران اهل سنت كشورمان از صبح امروز در سرزمين منا ، با استقرار پزشكان متخصص ، ارائه خدمات پزشكي و درماني به حجاج كشورمان آغاز شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، پيرحسين كوليوند با اشاره به اينكه امكانات لازم درعرفات نيز پيش بيني شده است ، افزود: در مشعر با استقرار دو دستگاه آمبولانس و پزشك آماده ارائه خدمات هستيم و بيمارستان صحرايي منا نيز فعال است.


وي درخصوص زائران بستري در مراكز درماني گفت: 46 زائر دربيمارستان مركز پزشكي درمكه و 12 نفر ديگر در بيمارستان هاي سعودي بستري هستند و هيئت پزشكي تدابير لازم را براي اينكه زائران بستري هم اعمال حج خود را انجام دهند، پيش بيني كرده است.

معاون مركز پزشكي حج و زيارت به كاهش تعداد مراجعه كنندگان به مراكز درماني كشورمان در مدينه منوره و مكه مكرمه درمقايسه با سال 94 كمتر اشاره كرد و افزود: توصيه هاي لازم براي جلوگيري از گرمازدگي به زائران ارائه شده و مركز پزشكي حج براي ارائه خدمات به حجاجي كه دچار گرما زدگي شوند آمادگي دارد.

وي همچنين از فوت دو زائر ديگر خبر داد و گفت: آقايان ولي ا.. آهنگر 79 ساله از كاروان 3007 استان مازندران و مختوم كمالي 63 ساله از كاروان 38052 استان گلستان نيز بدليل ايست قلبي فوت كردند.

برپايه اين گزارش با فوت اين دو نفر ، تعداد زائران ايراني كه تاكنون درعمليات حج امسال دارفاني را وداع گفتند به ده نفر رسيد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.