پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سرپرست حجاج ايراني: اكثريت حجاج ايراني از حج امسال رضايت دارند

سرپرست حجاج ايراني: اكثريت حجاج ايراني از حج امسال رضايت دارند

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در نشست شوراي هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه عمليات حج امسال تا اين مقطع به خوبي انجام شده است، گفت: اين موفقيت را مرهون تلاش مجموعه عوامل دست اندركار در بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت و ارگان هاي مرتبط با اين حوزه هستيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، در اين نشست كه امروز به رياست نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني در مكه مكرمه برگزار شد حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكرتصريح كرد: تا اين مرحله از سفر درسايه عنايت پروردگار و دعاي مردم عمليات روند مطلوبي داشته و اكثر حجاج ازحج امسال راضي هستند.

وي با تاكيد براينكه سفر حج هنوز تمام نشده است ، افزود: از امروز حساسيت ها بيشتر مي شود و همه بايد تلاش كنيم تا آخرين زائرازمكه ومدينه با كمترين مشكل به كشوربازگردد و پرونده حج امسال بسته شود.

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت لزوم برنامه ريزي و مديريت دربازگشت حجاج از طريق فرودگاههاي مدينه و جده ، برخورد اخلاقي وتوام با حوصله با حجاج و توجيه مديران ، روحانيون و زائران درخصوص شرايط كاروان هاي مدينه بعد را يادآور شد و با اشاره به برخي نكات حج امسال تصريح كرد: آسيب شناسي بايد دراولويت قرارگرفته و با حفظ تواضع و فروتني براي به كمال رساندن برنامه ها بيشتر تلاش و پيگيري كنيم.

وي تصريح كرد: نقش موثرمقام معظم رهبري و تصميم مسئولان نظام موجب شد راه حج امسال باز شود و همه زحمت كشيدند تا كارها به شكل مطلوبي انجام شود.

درادامه اين جلسه آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت با تاكيد براينكه با محقق شدن وعده هاي داده شده به مردم عملا فضاي منفي عليه حج بعنوان ركن دين از بين رفت، اظهار داشت: دراين فضا اعتماد مردم به بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت بيشتر شده و رضايمندي در اكثر حجاج وجود دارد.

وي كارآمدي ساختار تعريف شده براي ايام تشريق را خوب توصيف كرد و گفت: اطاق كنترل عمليات نتيجه خوبي داشت و تقويت آن دربرنامه ريزي هاي آينده بايد مورد توجه قرار گيرد.

درادامه اين جلسه مديران واحدهاي مختلف بعثه و سازمان حج و زيارت نقطه نظرات خود را درخصوص مسايل حج امسال بيان و تصريح كردند كه توجيه عوامل اجرايي، فرهنگي و مذهبي و برگزاري كلاس هاي آموزشي براي آنان جهت آشنايي با شرايط جديدي كه در حج شكل گرفته بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.

در پايان اين جلسه دكتر سيد علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با اشاره به اينكه با وجود دو برابر شدن مراجعات به درمانگاهها و بيمارستان اين مركز در ايام تشريق ، كارها به رواني و سهولت انجام شد، افزود: در عمليات حج امسال تاكنون 13 نفر فوت كردند كه نسبت به فوتي هاي حج 94 بيش از 50 درصد كمتر است.

دكتر پير حسين كوليوند معاون اين مركزنيز از تعداد ويزيت ها و بيماران بستري شده در درمانگاههاي عرفات ومنا و بيمارستان صحرايي منا گزارش داد و تاكيد كرد: برخلاف پيش بيني هاي قبلي، گرمازدگي در ميان زائران كمتر بود و با تدابير انجام شده همه مراجعان درمان شدند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.