پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون مرکز پزشکی حج:70زائر بیمار برای ادامه درمان به کشور منتقل شدند

معاون مرکز پزشکی حج:70زائر بیمار برای ادامه درمان به کشور منتقل شدند

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشورمان گفت:‌ تاکنون 70 نفر از بیماران برای ادامه درمان به ایران منتقل شده اند و اکنون امور درمانی آنها در بیمارستان های کشور در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ‌«پیرحسین کولیوند‌» افزود: همچنین در حال حاضر 10 زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان (‌2 نفرجده و 8 نفر در بیمارستان مکه) بستری بوده که تعدادی از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار دارند.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت که 41 بیمار در مرکز پزشکی حج بستری هستند که 7 نفر از این افراد فردا (سه شنبه) برای ادامه درمان به کشور منتقل خواهند شد و مابقی ظرف روزهای آینده با بهبودی حالشان؛ به کاروان های خود ملحق خواهند شد.

وی با بیان اینکه زائران کشورمان نسبت به سالهای 94 و قبل از آن از شرایط بهتری جسمانی برخوردارند،‌ گفت: بحمدالله هیچ بیماری عفونی و واگیرداری زائران کشورمان را تهدید نمی کند.

کولیوند با یادآوری اینکه شرایط ما بحرانی نیست و هیچ بیماری خاصی زائران ایرانی راتهدید نمی کند، توضیح داد: هرچند تعداد مراجعات زائران به مراکز درمانی پس از ایام تشریق تاحدودی افزایش یافته اما مراجعان عمدتا به علت سرماخوردگی و گرفتگی عضلات خواستار دریافت خدمات درمانی هستند.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشورمان از فعالیت پزشکان و کادر درمانی به عنوان یک حرکت '‌جهادی' در حج نام برد و گفت: گروه های پزشکی به صورت شبانه روزی در خدمت زائران هستند و روند نظارت بهداشت محیط زائران و نظارت بر فرایند تهیه و طبخ مواد غذایی نیز به طور کامل درحال انجام است.

وی همچنین درباره ازدید امروز '‌حمید محمدی' رئیس سازمان حج و زیارت از بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه گفت: رئیس سازمان حج در این بازدید با تقدیر از تلاش های کادر پزشکی و درمانی بیمارستان از حجاج ایرانی بستری شده نیز عیادت کرد.

وی گفت: محمدی برای بیماران بستری شده آرزوی سلامتی کرد و گفت که به لطف خداوند متعال و رعایت مسائل بهداشتی توسط زائران و تلاش های پزشکان در حج امسال حجاج کمتری به مراکز پزشکی و بیمارستان مراجعه داشته اند.

بر اساس این گزارش،بیمارستان مکه تا پایان حضور حجاج ایرانی آماده خدمات رسانی به زائران است.

امسال برای خدمت رسانی به زائران حدود 570نفر پزشک عمومی و متخصص و کادر درمانی به همراه 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی به سرزمین وحی اعزام شدند.

ببیش از 86  هزار زائر ایرانی در مناسک حج تمتع امسال حضور داشتند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.