پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

          ورود به عرصه کارگزاری حج و عتبات از شیوه سنتی به مدرن متحول می شود

          ورود به عرصه کارگزاری حج و عتبات از شیوه سنتی به مدرن متحول می شود

معاون وزیر و رییس سازمان حج زیارت از برنامه این سازمان برای تغییر شیوه ورود علاقمندان به عرصه کارگزاری حج ، عمره و عتبات (دفاتر زیارتی)خبر داد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت حمید محمدی روزیکشنبه با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه تدوین شده؛ نحوه ورود به عرصه کارگزاری امور حج، عمره و عتبات که پیش از این با انتخاب افراد توسط مدیران کاروانها و مدیران هتل ها انجام می شد، در قالبی نوین و با شیوه ای جدید از طریق شرکت واجدین شرایط در آزمون به اجرا در خواهد آمد.

محمدی که در نشست معاونان ،مدیران کل و مدیران بخشهای مختلف سازمان سخن می گفت افزود: این برنامه به همه داوطلبان فعالیت در عرصه کارگزاری اجازه می دهد بدون برخورد با موانع شیوه های  قبلی، پای در عرصه رقابت برای تصدی عنوان کارگزاری حج ، عمره و عتبات بگذارند.

وی فراخوان سازمان حج و زیارت برای شرکت داوطلبان به منظور حضور در آزمون مربوط  را نخستین گام برای تحول در شیوه انتخاب وهمکاری کارگزاران جدید اعلام کرد و گفت: این آزمون موجب شناسایی علمی و حرفه ای کارگزاران و تزریق آنان به مجموعه بزرگ خانواده دفاتر زیارتی کشور خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه از تلاش این سازمان برای سامان دهی اعزامهای عتبات عالیات خبر داد و گفت: نابسامانی های اعزام عتبات که بیشتر در فعالیت افراد و گروههای غیرمجاز نمود پیدا کرده ، مورد توجه و حساسیت مراجع ذیصلاح کشورقرار گرفته و بر همین اساس قرار است با تدوین راهکارهای مناسب برای حل این معضل تصمیم گیری شود.

در نشست رییس سازمان حج و زیارت با مدیران این سازمان همچنین موضوعات حج سال آینده و برنامه های اجرایی آن، روند اعزام به عتبات عالیات و احتمال اجرای برخی تحولات در بخشهای اداری سازمان حج و زیارت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :