پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

لحظه به لحظه با زایران حج ۹۷ 

لزوم نصب نرم افزار زایر یار برای همه زایران

لزوم نصب نرم افزار زایر یار برای همه زایران

رییس سازمان حج و زیارت بر نصب نرم افزار زایر یار از سوی حجاج محترم تاکید کرد.

مکه مکرمه- پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت - جلسه ستاد مکه مکرمه امشب با حضور رییس سازمان حج و زیارت، اعضای ستاد و دست اندرکاران اجرایی حج تمتع ۹۷ در مکه مکرمه برگزار شد.

اعضای ستاد نیز گزارش کاملی از نحوه اسکان، تغذیه ، خدمات حمل و نقل و اعزام زایران به مدینه مکه مکرمه ارایه کردند.

حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه با تاکید بر برنامه ریزی مناسب و عملیاتی برای زایران گفت: تا کنون حدود ۵۲ هزار زایر ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند که غالب این افراد در مکه حضور دارند.

وی افزود: حدود ۷۰ درصد حجاج وارد مکه و مدینه شده اند و خوشبختانه حجاج عزیز کشورمان از کلیت اقدامات و خدمات راضی هستند و فضای کلی الحمدالله خوب پیش می رود و امیدواریم معدود اشکالات نیز رفع شود.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه ریزی ها در حوزه مشاعر است، گفت: باید همه برنامه های مکتوب، در عمل و اجرا نیز مورد بررسی دقیق و ارزیابی قرار گیرد.

به گفته محمدی، مشاعر و ایام تشریق مهمترین بخش حج محسوب می شود و باید دستورالعمل های عملیاتی همه بخش ها منطبق با شرایط فعلی مشاعر و ضوابط عربستان و در تعامل همه بخش ها با یکدیگر نهایی شود.
 
وی افزود: باید حاصل و نتیجه تمامی زحمات صورت گرفته به منصه ظهور گذاشته شود و در ایام باقیمانده نیز تلاش شبانه روزی و دقیق ی صورت پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت به تدوین و  راه اندازی نرم افزار زایر یار اشاره کرد و گفت: این نرم افزار می تواند در حوزه های مختلف اجرایی یاری رسان ما  باشد.

محمدی افزود: این نرم افزار می تواند در مسیر یابی، یافتن افراد گم شده، ارزیابی و نظر سنجی، اطلاع رسانی ضروری در عملیات و ...به ما کمک کند.

وی تاکید کرد: تمامی مدیران مجموعه ها و کاروان ها باید ضرورت بهره گیری از این نرم افزار را به زایران آموزش دهند و بر لزوم نصب آن تاکید کنند.

محمدی تصریح کرد: مدیران مجموعه و کاروان هایی که تعداد بیشتری از زایران آنها از نرم افزار زایر یار استفاده کنند مورد تشویق قرار می گیرند.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.