پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بازگشت بیش از ۲۴ هزار نفر از زایران به کشور

بازگشت بیش از ۲۴ هزار نفر از زایران به کشور

رییس سازمان حج و زیارت از بازگشت حدود ۲۴ هزار نفر از زایران ایرانی به کشور خبر داد و گفت: روند بازگشت ها تا ۲۴ شهریور ادامه دارد.

مکه مکرمه- پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت درباره خروج زایران از مکه مکرمه به سمت مدینه منوره و فرودگاه‌های جده و مدینه گفت: خروج تدریجی زائران از مکه به سوی مدینه و ایران ادامه دارد.

وی ادامه داد: از چهارم شهریور ماه تا پایان وقت امروز شنبه دهم شهریور ماه ۲۴ هزار نفر در قالب ۸۹ پرواز از جده و مدینه عازم ایران شده اند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: خروجی زایران از مکه به سمت مدینه نیز طی این مدت در حال انجام است که حدود ۱۳ هزار ۵۰۰ نفر در حال حاضر در مدینه بسر می برند.

محمدی افزود: در حال حاضر جمعا ۶۲ هزار نفر از حجاج در سرزمین وحی حضور دارند که روند اعزام ها به ایران و مدینه منوره در روزهای آتی ادامه دارد. تا پایان امشب تعداد حجاج در مکه حدود ۵۱ هزار نفر خواهد بود. روند اعزام های زایران مدینه بعد همچنان ادامه دارد.

محمدی تصریح کرد: نیمی از پروازها توسط هواپیمایی ایران و نیمی دیگر توسط هواپیمایی سعودی انجام میگیرد و خوشبختانه مشکل خاصی در بازگشت زایران وجود ندارد و برنامه ها به صورت روان در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت درباره وضعیت سلامت زایران کشورمان اظهار کرد: خوشبختانه تمهیدات درمان برای زایرانی که دچار بیماری شوند تا روز آخر حضور زایران ادامه می یابد و مشکل خاصی تاکنون ایجاد نشده است.

محمدی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون ۹ نفر به دیار حق شتافته اند که با توجه به وضعیت درمان و تعداد فوتی ها ، روند کاهش نسبت به سنوات قبل داریم.

پرواز زائران از طریق فرودگاه جده به ایران از چهارم شهریورماه و همچنین پرواز خروج زائران ازمدینه به کشورمان ازیک روز بعد ( پنجم شهریور) آغاز شده است.

گفتنی است امسال بیش از 86 هزار نفر از زائران کشورمان از 19 ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی شدند.
نخستین گروه حجاج کشورمان روز 27 تیرماه وارد مدینه منوره شدند و پرواز‌های برگشت زائران تا ۲۴ شهریور ماه ادامه دارد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.