پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آخرین آمارها از بازگشت حجاج / استمرار خدمات رسانی تا بازگشت آخرین کاروان ها

 آخرین آمارها از بازگشت حجاج / استمرار خدمات رسانی تا بازگشت آخرین کاروان ها
رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: از زمان آغاز پروازهای بازگشت به ایران تا کنون ۷۸ هزار و ۲۳۶ نفر در قالب ۲۹۴ نفر از فرودگاه‌های جده و مدینه به ایران بازگشته اند.
-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت - حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه روند بازگشت زایران کشورمان از فرودگاه جده پایان پذیرفته است، گفت: تمامی زایران حاضر در مکه مکرمه تا پایان روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه از طریق فرودگاه جده به میهن بازگشته اند.

رییس سازمان حج و زیارت به روند بازگشت زایران از مدینه نیز اشاره کرد و افزود: بازگشت زایران کشورمان از مدینه نیز تا پایان وقت روز ۲۴ شهریور ماه ادامه دارد.

محمدی با بیان اینکه برخی پروازهای بازگشت زایران مدینه قبل نیز از فرودگاه مدینه انجام گرفت، گفت : حدود 8 هزار نفر نیز به دلیل تعیین جداول پروازی از سوی کشور میزبان، از طریق فرودگاه مدینه به میهن بازگشته اند.وی افزود: تا پایان وقت امروز (۲۲شهریور ماه) حدود ۴۶ هزار و ۵۶۳ نفر در قالب ۱۱۹ پرواز از فرودگاه مدینه به کشور بازگشته اند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: از زمان آغاز پروازهای بازگشت به ایران تا کنون ۷۸ هزار و ۲۳۶ نفر در قالب ۲۹۴ نفر از فرودگاه‌های جده و مدینه به ایران بازگشته اند.

محمدی توضیح داد: در حال حاضر ۵هزار و ۸۰۰ نفر از زایران در مدینه منوره حضور‌ دارند که تا پایان وقت روز ۲۴ شهریور ماه ، این تعداد از زایران به تدریج به میهن بازمی گردند.

وی اظهار کرد: تمامی خدمات لازم نیز تا آخرین دقیقه به زایران ارایه می شود و دست اندرکاران و عوامل اجرایی در خدمت زایران هستند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال خوشبختانه بیماری خاصی در میان زایران مشاهده نشد، گفت: زایران عزیز در صحت و سلامت، امنیت و عزت به اعمال و مناسک عبادی خود پرداختند.

وی در پایان حج امسال را مناسب توصیف کرد و گفت: خدا را شاکریم که حجاج عزیز از روند برگزاری حج امسال، رضایت دارند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.