پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تازه ترین برنامه ریزی ها برای حج تمتع 98/چرایی دلایل فراخوان ودیعه گذاران حج تمتع

تازه ترین برنامه ریزی ها برای حج تمتع 98/چرایی دلایل فراخوان ودیعه گذاران حج تمتع
رییس سازمان حج و زیارت توضیحات کاملی را در خصوص برنامه های حج تمتع 98 و دلایل اصلی فراخوان کلیه ودیعه گذاران جچ تمتع ارایه کرد.
-پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت- حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان حج و زیارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بانک ملت در جمع خبرنگاران درباره امضای این تفاهم نامه و تاثیرات آن اظهار کرد: با توجه به اینک هزینه های عتبات عالیات به واسطه نرخ ارز افزایش یافته است، اعطای تسهیلات به قشر دانشجو برای عزیمت به عتبات عالیات تاثیرات مثبتی را به دنبال دارد.

وی افزود: اعطای تسهیلات موجب می شود تا تعداد بیشتری از دانشجویان به این سفر مبادرت ورزند و از فواید معنوی آن بهره مند شوند که در این رابطه از دست اندرکاران امر تشکر می کنیم.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه در خصوص پرسشی مبنی بر آخرین برنامه ریزی ها برای حج تمتع 98 گفت: ما اقدامات خود را از پایان حج تمتع 97 آغاز کرده ایم و در همین رابطه جلسات کارگروههای آسیب شناسی فعالیت را انجام می دهند.

به گفته محمدی، این کارگروههای آسیب شناسی تمامی نقاط قوت و ضعف و نقایص را بررسی می کنند تا برنامه ریزی های آتی بر مبنای رفع نقاط ضعف باشد.

وی افزود: برنامه های عملیاتی حج 98 نیز به بعد از مذاکرات با عربستان و توافقنامه با دست اندرکاران حج این کشور باز می گردد که این مذاکرات نیز حدودا اوایل دی ماه انجام می پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه در خصوص فراخوان ودیعه گذاران حج تمتع و هدف سازمان از این مهم گفت: در سالهای ۸۴ و ۸۵ و ۸۶ متقاضیانی برای حج تمتع نام نویسی کرده اند و در بانک ملی ودیعه گذاری و ثبت اطلاعات انجام داده اند که طی این سالهای اخیر ممکن است تغییراتی در اطلاعات یا نشانی و برنامه ریزی های آنها اتفاق افتاده باشد که ما تصمیم گرفتیم این اطلاعات را ساماندهی کنیم.

محمدی با بیان اینکه تعداد ثبت نام کننده ها در سالهای ذکر شده به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد، توضیح داد: ساماندهی اطلاعات این افراد برای تعیین اولویت ها، ارتباط گیری ، تعداد حاضران برای تشرف، آموزش ها و اطلاع رسانی به موقع به متقاضیان است.

رییس سازمان حج وزیارت تاکید کرد: این فراخوان برای ساماندهی و بروز رسانی اطلاعات این یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است .

محمدی اظها رکرد: متقاضیان باید برای تکمیل اطلاعات به سامانه رزرو حج سازمان حج و زیارت به نشانیreserve.haj.ir یا دفاتر خدمات زیارتی مراجعه کنند.
رییس سازمان حج و زیارت در خصوص پرداخت مابه التفاوت کسانی که در ایام اربعین در روزهای نخست در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند و پول بیشتری نسبت به قیمت نهایی در سامانه پرداخت کرده بودند، گفت: مابه التفاوت پرداختی این عزیزان انجام گرفته است و تمامی کسانی که در بانک های ملی و ملت حساب داشته اند این پول را دریافت کرده اند و حتی افرادی که حسابی در بانک های مذکور ندارند نیز با مراجعه به شعب بانک ملی می توانند مبلغ مابه اتفاوت را دریافت نمایند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.