پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رییس سازمان حج و زیارت در جمع مدیران ستادی و استانی مطرح کرد

استفاده از ظرفیت ها برای حل مشکلات در حوزه حج/تاکید بر مدیریت در هزینه های حج

استفاده از ظرفیت ها برای حل مشکلات در حوزه حج/تاکید بر مدیریت در هزینه های حج
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه باید مشکلات در حوزه حج و زیارت احصا و راه حل های منطقی برای آنها اندیشیده شود، بر استفاده از ظرفیت های ستادی و استانی حج و زیارت و کارگزاران زیارتی سراسر کشور و تجربیات پیشکسوتان این عرصه تاکید کرد.
-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت امروز پس از مراسم تکریم و معارفه رؤسای سازمان حج و زیارت در جلسه ای در جمع مدیران ستادی و استانی حج و زیارت گفت: سازمان حج و زیارت سازمانی خدماتی است که بایستی با بهره گیری از ظرفیت های کل کشور از موضع برقراری حج و زیارت، در راستای تقویت ایمان و اعتقادات و ارزش های دینی مردم تلاش کند.

وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت تنها یک نهاد اداری نیست و نهادی بر پایه ارزش ها و اعتقادات مردم است، افزود: مسیر حج و زیارت مسیری مهم و مورد توجه برای تعامل و ارتباطات بین المللی ، تقویت جایگاه کشور در جهان اسلام و توسعه دیپلماسی عمومی است.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به در پیش بودن مذاکرات حج اظهار کرد: همچون گذشته در مذاکرات حج بر موضوعات تامین امنیت و عزت و کرامت حجاج ایرانی تاکید خواهیم کرد و همچنین تدوین راهکاری برای تامین ارز حج در دستور کار سازمان حج و زیارت خواهد بود.

رشیدیان با اشاره به مسایل ارزی کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور باید هزینه های حج بگونه ای مدیریت شود تا مسیر این سفر معنوی برای زائران خانه خدا تسهیل گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بایستی مشکلات در حوزه حج و زیارت احصا و راه حل های منطقی برای آنها اندیشیده شود، بر استفاده از ظرفیت های ستادی و استانی حج و زیارت و کارگزاران زیارتی سراسر کشور و تجربیات پیشکسوتان این عرصه تاکید کرد.

رشیدیان رعایت انضباط کاری و حدود وظایف و اختیارات را لازمه اجرای برنامه ها و رسیدن به اهداف سازمان حج و زیارت توصیف کرد و بر توانمند سازی کارگزاران زیارتی و اقتصادی کردن دفاتر زیارتی تاکید کرد.

رئیس جدید سازمان حج و زیارت، فعالیت آزادبرها در حوزه عتبات عالیات را یکی از معضلات جدی برای این سازمان برشمرد و عنوان کرد: باید همت کنیم مرزبندی میان ماموریت ها و وظایف این سازمان و دیگر دستگاه ها در دستور کار سازمان باشد؛ همچنین برای همراستا کردن دیگر دستگاه ها در حوزه عتبات بخصوص سفرهای اربعین لازم است برنامه ریزی صورت گیرد.

رشیدیان در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات در حوزه حج و زیارت حل نشدنی نیست و با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) و با بهره گیری از ظرفیت های بدنه اجرایی حج و زیارت و تجربیات پیشکسوتان این مشکلات قابل حل خواهد بود.

رییس سازمان حج و زیارت در این جلسه همچنین از تلاش های حمید محمدی رییس سابق این سازمان در حوزه حج و عتبات تقدیر کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.