پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

راه اندازی مجدد سفرهای ارزان قیمت عتبات عالیات در قالب طرح ابرار

راه اندازی مجدد سفرهای ارزان قیمت عتبات عالیات در قالب طرح ابرار

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام زائران به عتبات خبر داد و گفت: متقاضیان از امروز شنبه می‌توانند برای ثبت نام جهت سفر به عتبات عالیات در بهمن‌ماه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت ؛ مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام زائران به عتبات عالیات ، اظهار کرد: پس از برپایی مراسم اربعین حسینی، اعزام‌های جدید به عتبات از سرگرفته شد و زائران بسیاری در اين مدت به عتبات مشرف شده اند.

وی از آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام‌ کاروان‌های سازمان حج و زیارت به عتبات خبر داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به بهمن‌ماه، نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن سال جاری از امروز شنبه ۸ دی‌ماه آغاز می‌شود.

آقایی با بیان اینکه در این دوره یک هزار و ۵۰۰ کاروان از سوی سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می‌شوند، گفت: اعزام‌های زائران عتبات در بهمن‌ها به دو صورت هوایی و زمینی پیش‌بینی شده است که از ساعت ۱۰ صبح فردا ظرفیت‌های کاروان‌ها برای ثبت نام واعزام زائران به عتبات در بهمن‌ماه باز می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازي مجدد گروههاي ابرار(سفرهای ارزان قیمت) گفت : با تقاضاهاي زيادي كه در استانهاي مختلف براي تشرف در غالب گروههاي ابرار وجود داشت براي اعزام اين گروهها برنامه ريزي لازم بعمل آمده و علاقه مندان مي توانند با مراجعه به دفاتر زيارتي تحت پوشش سازمان حج و زيارت نسبت به ثبت نام در اين كاروانها و فراهم نمودن مقدمات تشرف خود اقدام فرمايند

مدبرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنين در خصوص هزينه و نحوه سفر زائران كاروانهاي ابرار گفت: کاروان های ابرار زایران را به صورت زمینی اعزام می کنند و هزينه سفر در قالب كاروانهاي ابرار در استانهاي مختلف از ١/٦٠٠/٠٠٠ تا ١/٧٥٠/٠٠٠ تومان متغير است.

آقایی افزود:اين كاروانها به مانند ساير كاروانها هفت شب در عراق اقامت خواهند داشت كه سه شب در نجف اشرف، سه شب در كربلاي معلي، يك شب در كاظمين اقامت خواهد بود؛ زيارت سامرا و زيارت حرمين إمامين عسگريين نيز در برنامه سفر كاروانها وجود داشته و كليه زائران از پوشش هاي امنيتي، بيمه اي و درماني برخوردار هستند.

آقایی اظهار کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به 2 هزار و 500 دفتر زیارتی در سراسر کشور یا ثبت نام در سایت atabatorg.haj.ir در این دوره نام نویسی کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.