پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حضور 300 هزار عمره گزار ماه رمضان در سرزمين وحي

حضور 300 هزار عمره گزار ماه رمضان در سرزمين وحي
بر اساس گزارش روزنامه عكاظ، تعداد رواديد صادره از ابتداي موسم عمره در ماه صفر تا كنون به پنج ميليون و دويست هزار رواديد رسيده است كه چهار ميليون و 800 هزار نفر از آنها تا كنون به سرزمين وحي مشرف شده اند .

بر اساس اين گزارش، در حال حاضر، 300 هزار عمره گزار در سرزمين وحي حضور دارند كه تعداد آنها در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، 120 هزار نفر كاهش نشان مي دهد.

بر اساس گزارش وزارت حج عربستان، بيشترين حضور عمره گزاران و زائران در مدينه منوره مربوط به زائران مصري، پاكستاني، ايراني و اندونزيايي است.

از سوي ديگر، محمد البيجاوي مدير دفتر وزارت حج عربستان در مدينه منوره اعلام كرد طرح ساختمان مخصوص بخش زنان اين دفتر در دست بررسي است.

منابعي در وزارت حج عربستان اعلام كردند نياز به عنصر زن در مدينه منوره براي خدمت به زائران زن در موسم هاي عمره و حج بسيار ضروري است به ويژه با توجه به اينكه حدود 50 درصد حجاج و زائران را زنان تشكيل مي دهند كه اين مسئله بار سنگيني بر دوش كادر مردان فعال در وزارت حج مي گذارد بنابراين نياز به نيروي زن براي بازديد از مراكز اسكان حجاج و زائران زن، ضروري است.

وزارت حج عربستان، نياز اساسي خود به عنصر زن را براي كاهش نقص فراوان در زمينه خدمات رساني به حجاج و عمره گزاران و به ويژه خدمت به حجاج و زائران زن اعلام كرده است.

عكاظ نوشت در بخشهاي فعال در زمينه حج و عمره در مدينه منوره، 260 كارمند زن در اداره امور حرم مطهر نبوي(ص) و هشت كارمند زن در موسسه ادلاء و شش كارمند در شاخه امور اسلامي مدينه منوره فعاليت مي كنند.
روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.