پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سامانه جمع آوری ایده دربعثه مقام معظم رهبری راه اندازی می شود

سامانه جمع آوری ایده دربعثه مقام معظم رهبری راه اندازی می شود
نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت از راه اندازی سامانه جمع آوری ایده های فرهیختگان و عموم مردم در بعثه رهبری به منظور بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیتهای امور حج و زیارت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در نشست مشترک نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری و مدیران سازمان حج و زیارت در استانها گفت: هنوز ظرفیتهای ناشناخته فراوانی در حوزه حج و زیارت وجود دارد که می توان از آن در زمینه های عمومی و اجتماعی با هدف خدمت به مردم استفاده کرد.

وی با اشاره به نقش آفرینی کارگزاران و دست اندرکاران حوزه حج و زیارت درهفته های گذشته درخدمات رسانی به مردم مناطق سیل زده، افزود: سازمان حج و زیارت و موکب های آن درحادثه سیل، به خوبی نقش آفرین و موفق بودند و می توانند در بسیاری از حوزه ها حضورداشته باشند که باید آن را کشف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: به منظور جمع آوری ایده های نو برای ارتقای فعالیتها و ارائه خدمات بهتر به زائران و عموم مردم سامانه جمع آوری ایده ها در بعثه مقام معظم رهبری طراحی و راه اندازی خواهد شد تا از ظرفیتهای موجود بیشتر و بهتر استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: این ایده ها برای بهینه سازی برنامه های مختلف در حوزه حج و زیارت از جمله برگزاری دوره های آموزشی برای زائران و حجاج بسیار کارگشا و موثر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با بیان اینکه «ظرفیتهای ناشناخته زیادی درحوزه حج و زیارت وجود دارد»، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی درحکم انتصاب سرپرست جدید حجاج ایرانی خواسته اند ظرفیتهای گوناگون حج شناسایی و عملیاتی شود و ما برای تحقق آن برنامه جدی داریم.

وی همچنین با تقدیراز تلاشها و خدمات حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در بعثه مقام معظم رهبری گفت: آنچه در دوره ایشان انجام شد، با تانی، تفکر و خرد جمعی بود و ما نیز همین راه و استفاده از خرد جمعی را در برنامه ریزی ها و انجام اموردر پیش خواهیم گرفت.

سرپرست جدید حجاج ایرانی خدمت به زائران و جلب رضایت آنان را از مهمترین اهداف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بیان کرد و گفت: برای تحقق این هدف، همه مدیران و کارکنان بعثه و سازمان حج باید کمک و همکاری کنند.

وی همچنین در پاسخ به دعوت و درخواست مدیران و نمایندگان استانی مقام معظم رهبری به آنان قول داد که در قالب یک برنامه جامع، به همه استانها سفر کند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر هم در این نشست از همکاری همه مدیران بعثه و سازمان حج در استانها در طول دوران مسئولیت خود قدردانی کرد و از آنها خواست با همان توان و صلابت گذشته دست به دست هم برای رفع مشکلات و برگزاری هر چه بهتر حج تلاش کنند.

نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت از حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب به عنوان فردی متدین، متعهد و علاقمند به امور حج یاد کرد و اطمینان داد که در دوره مسئولیت ایشان شرایط حج بهتر از گذشته خواهد شد.

آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این نشست، گزارشی از اقدامات این سازمان و بعثه رهبری در کمک رسانی به مردم مناطق سیلزده ارائه کرد.

وی گفت: سازمان حج و زیارت در سیل اخیر ظرفیتهای خود را برای خدمت به سیلزدگان در قالب امدادرسانی ، تهیه و توزیع غذای گرم و ارائه خدمات و امکانات بکار گرفت و نتایج درخشان و افتخارآفرینی بدست آورد.

آقای رشیدیان افزود: بسیاری از مدیران کاروانها و کسانی که قرار است به حج اعزام شوند، ولیمه خود را صرف کمک به سیلزدگان کردند و کمک های نقدی کارگزاران حج و زائران خانه خدا از میلیاردها تومان گذشت، در حالی که انتظار این همه کمک را نداشتیم.

نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری و مدیران سازمان حج و زیارت در استانهای سیلزده خوزستان، لرستان وگلستان نیز در این نشست گزارشهایی ارائه دادند و از حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، رئیس سازمان حج و زیارت و مدیران و کارکنان این سازمان و بعثه در خدمت رسانی به سیلزدگان قدردانی کردند.

مدیرسازمان حج و زیارت استان گلستان دراین زمینه گفت: سازمان حج در مجموع بیش از 26 هزار وعده غذای گرم و سرد، یک هزار جفت چکمه و یک هزار بسته کمک غذایی در اختیار سیلزدگان این استان شمالی کشور قرار داده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.