پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش متمرکز زائران حج تمتع 1398 استان همدان برگزار شد+تصاویر

همایش متمرکز زائران حج تمتع 1398 استان همدان برگزار شد+تصاویر
همایش متمرکز زائران حج تمتع 98 همدان با حضور زائران، مسئولان استانی ،کارکنان حج وزیارت استان ،مدیران و عوامل کاروان ها در سالن ابن سینای همدان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ همایش متمرکز زائران حج تمتع 98 همدان با حضور زائران، مسئولان استانی ،کارکنان حج وزیارت استان ،مدیران و عوامل کاروان ها در سالن ابن سینای همدان برگزار شد.
محسن ساغرچی مدیر حج وزیارت استان همدان با قدر دانی از حضور اکثریتی زائران گفت: ما خدمت گزار زائران هستیم وبا تمام وجود قدم در این راه گذاشته ایم وتمام سعی و تلاش خود را در جهت رفاه وآسایش زائران بکار خواهیم برد.

وی با اشاره به سفر عظیم حج افزود: این سفر یک سفر گروهی بوده وباید زائران عزیز مهارت زندگی جمعی و گروهی را با تمرین در خود پرورش دهند.

مدیر حج و زیارت استان همدان با اشاره به قوانین و مقررات و همچنین محدودیت های کشور عربستان گفت: همه ما در این کشور میهمان بوده و باید قوانین و مقررات عربستان را رعایت کنیم و به اتباع دیگر کشورها احترام بگذاریم .

وی با اشاره به اجاره هتلها در مکه مکرمه و مدینه منوره اظهار کرد:هتل های اجاره شده توسط سازمان حج وزیارت و زیر نظر کارکنان مسکن اجاره شده و برای تمامی هتل های مکه سرویس ایاب و ذهاب پیش بینی شده است.

ساغرچی یادآورشد: تمام کاروان های استان همدان مدینه بعد بوده و بعد از انجام مناسک زائران به مدینه منوره اعزام خواهند شد .


آقای خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در جمع زائران اظهار کرد: عربستان متعهد به حفظ عزت و امنیت زائران ایرانی شده است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و زائران درکمال آرامش و امنیت به اعمال و مناسک بپردازند.

وی با اشاره به این که فرودگاه همدان ازجمله ایستگاه های پروازی حجاج است گفت: این موضوع یکی از دغدغه های مسئولان استان بوده که با پیگیری های انجام شده انجام پذیرفته شده است .

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان آیت ا... شعبانی در جایگاه حضور یافته و ضمن تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان گفت: انسان در دو نوبت به میهمانی خدا دعوت میشود که یکی از آنها ماه مبارک رمضان و دیگری حضوردر سرزمین وحی و مسجد الحرام که این توفیق روزی شما زائران شده است.
وی با برشمردن فضیلت حج افزود: اعمال حج سخت نبوده و زائران با مطالعه و آشنایی کامل به احکام شرعی به این سفر مشرف شوند.
وی با تاکید به نظم و انضباط در ایام حضور در شهر های مقدس مکه ومدینه گفت: شما زائران سفیران فرهنگ والای جمهوری اسلامی بوده که باید همواره الگوی مسلمانان دیگر کشور ها باشد.

در ادامه آقای حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از توفیق حاصل شده برای زائران گفت: حاجیان ما بایدحج انقلابی را در سرزمین وحی پیاده کنند و شعار حج را نیز سر دهند چرا که ایران سرزمینی همیشه سربلند وآزاد است و این آزادگی مرهون خون شهدا می باشد.

در پایان گروهی از زائران با پوشیدن لباس احرام به همراهی حجت الاسلام عسگری نماینده بعثه مقام معظم رهبری در قم اعمال عمره تمتع و حج تمتع را بصورت نمادین اجرا کردند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.