پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با ایثار و وحدت می توانیم از معضلات عبور کنیم

با ایثار و وحدت می توانیم از معضلات عبور کنیم
رئیس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با ایثار و وحدت مردم و با سازماندهی، برنامه ریزی، مدیریت بهتر و هماهنگی بیشتر و تمرکز در اداره کشور می توانیم از این معضلات عبور کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه سه شنبه در دیدار مسؤولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیش از سخنرانی معظم له افزود: سال 97 سال سختی برای مردم کشورمان بویژه از لحاظ فشار بر معیشت و زندگی مردم و کاهش درآمدهای دولت بود.
رئیس جمهوری به افتتاح طرح های بزرگ در سال های گذشته از جمله افتتاح 15 فاز پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: در این مدت، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی که در خاورمیانه بی‌نظیر است، افتتاح شد که موجب تولید دو برابری و خودکفایی در تولید بنزین شد.
روحانی از افتتاح بزرگترین طرح های مربوط به ارتباطات، راه و راه آهن و همچنین اتصال چهار استان به راه آهن سراسری خبر داد و با یادآوری بهبود تراز تجاری محصولات کشاورزی به بارش باران های بی سابقه اخیر، گفت: علاوه بر افزایش خرید تضمینی گندم، افزایش تولید دانه های روغنی و خودکفایی در تولید گندم، در زمینه کشت گلخانه ای از هشت هزار و 800 هکتار به 15 هزار هکتار رسیده ایم و در آینده به 20 هزار هکتار خواهیم رسید.
وی به افزایش سه تا پنج برابری پرداختی مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد و افزود: در زلزله کرمانشاه در مدت 14 ماه، سه و نیم میلیون متر مربع ساختمان سازی شده که این کاری بسیار بزرگ است.
رئیس جمهوری با تأکید بر نیاز به وحدت و اتحاد در کشور، گفت: کاری که ملت و مسؤولان در ماجرای سیل انجام دادند، بی نظیر بود و به وحدتی شبیه آنچه که در ماجرای سیل شاهد بودیم نیاز داریم؛ چرا که آن اتحاد توانست یک تهدید را به یک فرصت بزرگ تبدیل کند.
روحانی با بیان اینکه مردم در فشار هستند و باید به معیشت آنان توجه ویژه کرد، ادامه داد: اگر بتوانیم در کالاهای وارداتی نظارت بیشتری کنیم، می توانیم مشکلات مردم را در زمینه معیشت کمتر و بر تحریم غلبه کنیم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه با متحد بودن می توانیم از معضلات عبور کنیم، معیار دوستی در درون نظام را اعتقاد و التزام به قانون اساسی برشمرد و اظهار کرد: اگر هر کسی به قانون اساسی پایبند باشد و همه ظرفیت های قانون اساسی به کار گرفته شود، می توانیم از مشکلات عبور کنیم.
وی با اشاره به تصمیم آمریکا برای متوقف کردن صادرات نفت ایران و اخلال در صادرات غیرنفتی و فشار روانی و تبلیغی، افزود: با ایثار و وحدت مردم و با سازماندهی، برنامه ریزی، مدیریت بهتر و هماهنگی بیشتر و تمرکز در اداره کشور می توانیم از این معضلات عبور کنیم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه اداره کشور بدون تغییر در ساختار بودجه و اقتصاد امکانپذیر نیست، گفت: این کار تنها در اختیار دولت نیست؛ باید اختیارات متمرکز و درک مجلس و دولت از شرایط کشور و منطقه و جهان یکسان شود.
روحانی با اشاره به اینکه می توانیم به جای درآمد نفتی درآمد غیرنفتی را جایگزین کنیم، گفت: آمریکایی ها با محاسبات اشتباه و غلط فکر می کردند ظرف چند ماه می توانند ملت بزرگ ایران را به زانو در آورند و تاریخ هایی را برای این موضوع تعیین کردند اما ملت ایران با استقامت، ایستادگی و مقاومت روزها و ساعات زرینی را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران خلق کرد.
وی با بیان اینکه ملت، رهبری، دولت و مجلس موجب ناکامی دشمن شدند، ادامه داد: امروز هم دشمن در پی زور و تزویر است؛ صبح ناوگانش را می فرستد و شب، شماره تلفن می دهد. البته ما شماره تلفن های زیادی از آنها داریم و هر تاریخی که آنها در آن روز جنایتی علیه ملت ایران انجام داده اند، شماره تلفن واقعی آنهاست.
رئیس جمهوری ادامه داد: اختلاف ما و شما در ظلم و تجاوز نسبت به ملتها و ملت ایران است؛ توبه کنید و برگردید؛ راه باز است شاید مردم ایران از ظلم و جنایت تاریخی شما بگذرند.
روحانی با بیان اینکه دنیا به بردباری ملت ایران پی برده است، افزود: بعد از تخلف آمریکا از توافق هسته ای به دوستانمان و اتحادیه اروپا که هر دو از ما مهلت خواسته بودند تا به وظایفشان عمل کنند به اندازه کافی فرصت دادیم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز باید از مسیر حقوقی استفاده کنیم و این را دولت و شورای عالی امنیت و نظام با رهنمود رهبری آغاز کرده، گفت: این مسیری است که اقدام و اعلام کردیم.
وی افزود: برخی به اشتباه می گویند که 60 روز مهلت دادیم تا 60 روز دیگر عمل کنند؛ در حالی که ما از روز 18 اردیبهشت عمل کردیم و 2 تعهد را کنار گذاشتیم و 2 تعهد دیگر را نیز بعد از 60 روز کنار خواهیم گذاشت.
رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه با مشارکت مردم، مدارا با یکدیگر و مقاومت می توانیم به پیروزی برسیم، گفت: امروز در یک آزمایش بزرگ الهی قرار گرفته ایم و بی تردید با ایستادگی و مقاومت از این مرحله عبور خواهیم کرد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.