پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون سازمان حج و زیارت :

«برکت به خانه» بستری برای تهیه سوغات

«برکت به خانه» بستری برای تهیه سوغات
معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه زائران از 17 تیرماه به سرزمین وحی اعزام شده اند،
گفت: سامانه برکت به خانه، بستری برای خرید سوغات زائران و صرفه جویی در وقت و هزینه زائران کشورمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ محمد آزاد معاون توسعه سازمان حج و زیارت در برنامه روی خط خبر شبکه خبر با بیان اینکه اعزام زائران بیت‌الله الحرام از ۱۷ تیرماه آغاز شده است، گفت: نخستین گروه زائران از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شدند و از شنبه ۲۲ تیرماه نیز زائران مدینه قبل بعد از حضور در شهر پیامبر(ص) به سمت مکه مکرمه حرکت کردند.

وی با بیان اینکه زائران خانه خدا در قالب ۵۸۹ کاروان به حج تمتع مشرف می‌شوند، تصریح کرد: ۳۱۲ کاروان مدینه قبل و ۲۷۷ کاروان در قالب مدینه بعد به عربستان اعزام می‌شود.به گفته وی ، تا امروز نیز بالغ بر ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران با ۶۸ پرواز ایرانی اعزام شدند که از این تعداد هشت هزار نفر وارد مکه مکرمه گردیدند.

**سامانه برکت به خانه، بستری برای خرید سوغات زائران و صرفه جویی در وقت و هزینه شان
آزاد در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه "برکت به خانه" گفت: این سامانه به منظور تسهیل زمینه خرید سوغات برای زائران خانه خدا از محل تولیدات با کیفیت داخلی طراحی شده است.
وی افزود: این سامانه با هدف فراهم کردن فرصت مناسب برای زائران در خرید کالاهای با کیفیت وقیمت مناسب داخلی که خود در شرایط کنونی اقتصادی کشور می تواند به جای خروج ارز از کشوردر راستای تحقق شعار سال و رونق تولید ،به کمک تولید و اشتغال داخلی بیاید و نیز از اتلاف وقت و انرژی حجاج در بازارها جلوگیری می کند.
آزاد با بیان اینکه قیمت‌ کالاهای سوغات پیش‌بینی شده در سامانه برکت به خانه بسیار مناسب است، افزود: حتی زائرانی که هم‌اکنون در عربستان حضور دارند و به این سفر معنوی مشرف شده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه برکت به خانه، قیمت کالاهای موجود در عربستان را با کالاهای عرضه شده در این سامانه مقایسه کنند.
وی ادامه داد: همچنین کیفیت کالاهای ایرانی عرضه شده در فروشگاههای این سامانه، بسیار مناسب است.
وی با اشاره به نحوه خرید از سامانه برکت به خانه تصریح کرد: خرید از این سامانه به صورت اینترنتی است و زائران می‌توانند این اقدام را از طریق تلفن همراه انجام دهند و پس از تکمیل خرید، وسایل را درب منزل تحویل بگیرند.

به گفته آزاد، زائران می توانند با وارد کردن آدرس barekat.haj.ir و بعد از ورود به فروشگاههای مجازی، نسبت به شناسایی و خرید کالا و سوغات مورد نظر اقدام نمایند.

معاون توسعه سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص نرم‌افزار «زائریار» گفت: این نرم‌افزار که در سنوات قبل نیز وجود داشت در حج امسال تقویت شده و ارتقا یافته است.
وی افزود: زائران با نصب نرم‌افزار زائریار می‌توانند علاوه بر آشنایی با اماکن زیارتی عربستان و احکام آن از جمله مسجدالنبی (ص)، قبرستان بقیع، مسجدالحرام، مسجد شجره و‌جحفه، منا، جمرات و مشعر، از برنامه‌های غذایی و سایر خدمات مورد نیاز خود مطلع شوند.
آزاد در ادامه گفت: آدرس و جانمایی هتل‌های محل استقرار زائران کشورمان نیز در این نرم‌‌افزار دیده شده وبر این اساس زائران در صورتی که آدرس محل اقامت خود را فراموش‌ کنند می‌توانند از این سامانه برای رسیدن به مقصد خود بهره گیرند.
وی اظهار کرد : همچنین امکان امداد و راهنمایی برای زائران به وسیله این نرم‌افزار وجود دارد و زائران در صورت نیاز به کمک می‌توانند واحد راهنمایان را مطلع کرده تا خدمات و کمک های لازم ارائه شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ارز همراه حجاج افزود: بر اساس نرخ مصوب بانک مرکزی کشور امسال ۲۰۰ دلار به عنوان ارز همراه زائران حج ۹۸ اختصاص یافت که زائران می‌توانند با مراجعه به یکی از ۴۲۰ شعبه ارزی بانک ملی با در دست داشتن کارت ملی این مبلغ را دریافت کنند.
آزاد افزود: همچنین بانک مرکزی به منظور سهولت دریافت ارز همراه حجاج امکان دریافت آن توسط مدیر کاروان را نیز فراهم کرده است به طوری که مدیر کاروان می‌تواند با در دست داشتن گواهی از حج و زیارت استان ارز زائران کاروان خود را به صورت یکجا دریافت کرده و رسیدها را به بانک تحویل دهد.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.