پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت : وجود علما عامل وحدت بخش و تقریب بین مذاهب است

  • 05 مرداد 1398
  • 14:59
  • 0 دیدگاه
  • 457 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان حج و زیارت : وجود علما عامل وحدت بخش و تقریب بین مذاهب است
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : وجود و حضور علما و بزرگان دینی برای پاسخگویی به مقلدین ، ارتقای ارزشهای دینی و معنوی و خودسازی حجاج ، ایجاد وحدت بین برادران مسلمان، تقریب مذاهب ، اتحاد و همدلی بین نهله های فکری بسیار مهم و ارزشمند است.
علی رضا رشیدیان که روز شنبه به همراه حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی به بیوت جمعی از آیات عظام و علما رفتند ، طی این دیدارها افزود : وحدت و انسجام بخشی بین مسلمانان از مهمترین اهداف دینی و وصیت نبی مکرم اسلام و از جمله اهداف محوری حج است.
وی تصریح کرد : در این میان علما و بزرگان جوامع اسلامی با تاکید بر وجوه اشتراکی و پاسخگویی به شبهات موجود مقوم این وحدت و اتحاد شوند.
وی باتاکید بر این این بزرگان منشا در جامعه هستند ، اظهارکرد : ارج نهادن به علما در واقع تجلیل از علم و فضیلت است و باید به این امر توجه ویژه شود.
رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه گزارشی از عملکرد این سازمان در حوزه برنامه ریزی ها و مذاکرات حج و فراهم سازی مقدمات کار و نیز اقدامات صورت گرفته از شروع عملیات اجرایی و اعزام زائران تا کنون در این جلسات و دیدارها ارائه کرد.
رئیس سازمان حج و زیارت و نیز سرپرست حجاج ایرانی طی این دیدارها به بیوت حضرات آیات عظام نوری همدانی ، مکارم شیرازی ، جوادی آملی ، آیت الله سیستانی ، وحید خراسانی ، سبحانی ، حکیم ، حسینی حائری ،شبیری زنجانی ، فیاض ، حسینی شاهرودی رفتند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.