پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است/نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین

سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است/نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت گفت :  سامانه سماح مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات دهی مناسب به زائران اربعین است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت علی رضارشیدیان گفت : در واقع با اطلاعات پایه ای سامانه سماح ، آمار مشتاقان زیارت اباعبدالله از نظر پراکندگی درسطح استان ها و نیز نحوه و چگونگی توزیع و خروج آنها از مرز  مشخص و زمینه برنامه ریزی برای خدمات دهی و ساماندهی امکانات در آن سوی مرز هم  براساس این ثبت نام ها فراهم می شود. 
وی تصریح کرد : همچنین با ارائه خدمات بیمه ای اعم از حوادث و غیره از طریق سامانه سماح درواقع در حوزه استقرارامکانات درمانی و بهداشتی و غیره درعراق ؛ زمینه ارائه خدمات مناسب با هزینه های حداقلی به زائران فراهم می شود.
وی با بیان اینکه امسال علی رغم افزایش خدمات و گستره پوشش بیمه ای برای زائران اربعین، قیمت آن نسبت به پارسال ثابت نگه داشته شده است، اظهارکرد : پوشش بیمه ای زائران اربعین شامل پرداخت هزینه های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان زائر تا سقف ۲۷۵ میلیون ریال معادل ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود .
 به گفته وی ، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی نیز تا سقف۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده و غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) هر یک از بیمه شدگان به میزان 40 میلیون تومان می باشد.
رشیدیان اظهار کرد : پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث نیز به میزان مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان و نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه شدگان نیز تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است
وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی سازمان درموضوع  اربعین حسینی ، گفت : امسال تلاش و برنامه ریزی ما به گونه ای است که درراستای وظایف ذاتی سازمان حج و زیارت که مبتنی بر محور زیارت است ودر چارچوب سیاست های مصوب ستاد اربعین وزارت کشور به صورت کامل و جامع به حوزه وظیفه ای خود وارد شده و از تمام ظرفیت ها برای این امر بهره گیریم. 
وی عنوان کرد : بدین منظور ستاد مدیریت عملیات شمسا که در موسم اربعین طی سالهای گذشته تعطیل می شد و خود مستقیم  اعزام زائرنداشت، امسال هم در عین آنکه اعزام زائر ندارد،اما برنامه ریزی شده تا در راستای بهره گیری از امکانات بالقوه سازمان حج و زیارت برای ارائه خدمات بیشتر به زائران اربعین حسینی از مجموعه شمسا و ظرفیت های آن قوی تر و منسجم تر در جهت انجام امور محوله سازمان در حوزه عراق استفاده شود.

*نرم افزارموبایلی مصباح امکانی برای ارتباط و تسهیل خدمات به زائران 
وی در ادامه از طراحی و آماده سازی نرم افزار موبایلی مصباح توسط سازمان خبر داد و گفت : این نرم افزار برای خدمات رسانی به زائران اربعین و ارتباط دو سویه بین آنان و دستگاه های مربوطه دراختیار طراحی شده چنانکه از این طریق اطلاعات لازم برای زائران اعم از مختصات منطقه ای و جغرافیای ،مسیریابی و پیام رسانی و ارتباطات ارائه می گردد.
رشیدیان عنوان کرد : این نرم افزارهم اکنون در مرحله آزمایش است و امید است به زودی در روی شبکه ها قرار گیرد تا زائران از ظرفیت های این نرم افزار برای سفری سهل و راحت تر بهره گیرند.
به گفته وی ، اگر زائران بخواهند به حوزه کارگزاری مربوطه پیامی بدهند و یا دستگاه و سازمان ها هشدارها و آگهی هایی داشته باشند از این طریق می توانند اطلاع رسانی می کنند.
وی تصریح کرد : در واقع نقش ما در سازمان حج و زیارت با خدماتی که در قالب سامانه سماح و مصباح ارائه می کند ،ایجاد یک بستر مناسب ارتباطی و تعاملی بین زائران و کمیته های 11 گانه ستاد اربعین است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

ستوده شایق
ستوده شایق چهارشنبه, 17 مهر,1398 19:13
نصبش رو موبایل سخته اصلا نمیشه نصبش کرد تو بازارم که نیست