پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت: اعزام زائران اربعین در کمال آرامش و امنیت/ اربعین امسال نمایشی از وحدت، اقتدار و شعور حسینی

رئیس سازمان حج و زیارت: اعزام زائران اربعین در کمال آرامش و امنیت/ اربعین امسال نمایشی از وحدت، اقتدار و شعور حسینی
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : روند اعزام زائران اربعین حسینی از استان های مختلف و خروج از مرز به مقصد کربلا و اعتاب مقدس درعراق در نهایت نظم ، آرامش و امنیت در حال انجام است.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، علی رضا رشیدیان با اشاره به آخرین وضعیت نام نویسی زائران اربعین حسینی و اعزام ها از استان های مختلف افزود: برخی ناآرامی های روزهای اخیر عراق مشکلی در مسیر تداوم عزیمت زائران کشورمان به عتبات عالیات ایجاد نکرده و بعد از وقفه ای کوتاه در یکی دو مورد از مرزهای زمینی خروجی دوباره اعزام ها همانند گذشته از مرزها انجام می شود.
وی تصریح کرد : همچنین مشکلی در مسیر خروج زائران اربعین حسینی نیز از مرزهای زمینی شلمچه،چذابه و مهران وجود ندارد ضمن انکه امنیت مسیر زائران اربعین حسینی به صورت کامل از سوی کشور میزبان تامین شده است و هیچ مشکلی در اعزام ها و طول مسیر وجود ندارد.

وی گفت : امسال تا کنون استقبال بسیارخوبی از نام نویسی در سامانه سماح صورت گرفته و تاکنون (امروز شنبه) بیش از 2 میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

رشیدیان با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به عنوان متولی بحث زیارت در کشور با تمام توان در کنار ستاد مرکزی اربعین حسینی و سایر کمیته های مربوطه به زائران اربعین خدمت می کند، گفت: ثبت نام از زائران همچنان با جدیت و استقبال متقاضیان ادامه دارد .

وی توضیح داد: اعزام زائران که از روزهای قبل آغاز شده و در ایام پیش رو شتاب بیشتری می گیرد.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با تاکید بر اینکه شرایط شهرهای زیارتی کشور میزبان مهیای خدمت به زائران اربعین است ، گفت: پیش بینی می کنیم امسال در ایام اربعین حسینی بیش از 3 میلیون نفر از کشورمان به عراق سفر کنند و آماری بی نظیر از حضور زائران اهل بیت (ع) در سال های اخیر به ثبت برسد.
وی با بیان اینکه فضا سازی رسانه های معاند و غربی نسبت به برخی مسائل کشور عراق تاثیری در میهمان نوازی سالانه مردم غیور و فهیم عراق در برپائی و نمایش شور و شعور حسینی زائران اربعین ندارد، گفت: براساس برآوردها امسال نیز شاهد حضور میلیون ها نفر از زائران کشورمان و دیگر کشورها در این راهپیمایی عظیم خواهیم بود وعاشقان اهل بیت عصمت و طهارت نمایشی از وحدت، اقتدار، شور و شعور حسینی و اسلام راستین و حرکت به سمت تمدن بزرگ اسلامی را دراین مراسم به نمایش می گذارند.
وی گفت : مراسم اربعین حسینی امسال هم نمایشی مقتدرانه از همدلی و همراهی در منظر جهانی خواهد شد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.