پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ثبت نام بیش از 2 میلیون نفر از زائران اربعین در سامانه سماح/افزایش تعداد ثبت نام کنندکان نسبت به سال گذشته

ثبت نام بیش از 2 میلیون نفر از زائران اربعین در سامانه سماح/افزایش تعداد ثبت نام کنندکان نسبت به سال گذشته
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از نام نویسی حدود دو میلیون و یکصد هزار نفر از متقاضیان زیارت اربعین حسینی در سامانه سماح خبرداد و توصیه کرد که متقاضیان این سفر زیارتی هرچه زودتر برای نام نویسی به سامانه مراجعه نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی امروز با اشاره به آخرین آمار نام نویسی زائران اربعین حسینی در سامانه سماح گفت: تا پایان عصر امروز شنبه 13 مهرماه حدود دو میلیون و یکصد هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه متقاضیان، ثبت نام خود را به روزهای آخر و نزدیک ایام اربعین موکول نکنند گفت: درگاه اینترنتی سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir/ با خدمات دهی مناسب در خدمت متقاضیان است.

وی افزود: متقاضیان سفر اربعین حسینی می توانند از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا حتی از طریق اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند و عملیات نام نویسی را به سهولت انجام دهند.

وی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین متقاضی سفر به عتبات را دارند، خاطر نشان کرد: تاکنون استان‌های تهران، خورستان و اصفهان بیشترین متقاضی سفر به پیاده‌روی اربعین حسینی را داشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحمانی گفت: امیدواریم تمامی زائران برای بهره‌مندی از خدمات بیمه و درمان در سامانه سماح ثبت‌نام کنند. علاوه‌بر این به زائران توصیه می‌کنیم که حتما با در دست داشتن گذرنامه معتبر به مرزها مراجعه کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی از افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح نسبت به ایام اربعین سال گذشته خبر داد و گفت: بنابر پیش بینی ها امسال نزدیک به سه میلیون نفر از کشورمان در ایام اربعین به عتبات سفر می کنند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.